Konkurs dla Polonii

Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA w Warszawie zaprasza polonijną młodzież i dzieci do udziału w konkursie plastycznym HISTORYPAINT.PL, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

history_art_plakat_polacy_we_wloszech

 

Konkurs plastyczny adresowany jest do dzieci i młodzieży (11 – 19 lat), mieszkających poza granicami Polski, narodowości polskiej lub mających korzenie polskie. Przedmiotem jest  wykonanie pracy plastycznej, której tematem będzie wybrane wydarzenie z historii Polski. Uczestnicy konkursu mogą zaprezentować dowolne wydarzenie, z dowolnego okresu z przeszłości naszego kraju. Autor pracy musi opatrzyć ją własnym komentarzem, dlaczego jego zdaniem to wydarzenie jest ważne dla Polski.

 

Regulamin i więcej informacji publikujemy na stronie:
www.historypaint.dorozkarnia.pl oraz https://www.facebook.com/Historypaintpl

Projekt jest dofinansowany przez Muzeum Historii Polski  w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA.

Partnerami naszego projektu są:

portal Link to Poland,Kurier Wileński, Jutrzenka – Pismo Polaków w Mołdawii, Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie, Wspólnota Polaków w Górnej Austrii i Polskie Radio w Górnej Austrii, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Stowarzyszenie Akademia Łucznica, portal Qlturka.pl i Radio Plus.

Redakcja Polacy we Wloszech dziekuje Prezes Associazione via

dell’Ambra, pani Dorocie Wisniewskiej za udostepnienie w/w informacji.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *