Jan Lisiecki, polski talent z Kanady wystąpi we Włoszech

Jan Lisiecki to  młody, niezwykle utalentowany pianista z Kanady, dokąd wyemigrowali jego rodzice z Polski około 20 lat temu.

Od małego odnosił same sukcesy nie tylko jako pianista, ale również w szkole (zdał maturę o dwa lata wcześniej niż jego rówieśnicy w Calgary). Prasa z całego świata nazwała go fenomenem. W notce biograficznej załączonej do opisu najbliższego koncertu Lisieckiego w Teatrze w Vicenzy czytamy:   „Alto, biondo, bello, dal portamento aristocratico, ma soprattutto un mostro di bravura.”

Obecnie, w wieku lat 18, występuje już z najsławniejszymi orkiestrami symfonicznymi świata, min. New York Philharmonic,  BBC Symphony, Orchestre de Paris, Royal Albert Hall w Londynie,  Avery Fisher Hall w Nowym Yorku,  Salle Pleyel w Paryżu, Tonhalle w Zurychu, Konzerthaus w Wiedniu… – łącznie grając 90 koncertów w ciągu roku na czterech kontynentach.

Jan Lisiecki fot. forlitoday.it

Jan Lisiecki
fot. forlitoday.it

We Włoszech w tym roku Lisiecki  wystąpi na koncertach w miastach: Vicenza, Perugia i Florencja, po czym jego turnee  zakończą miasta Lion, Montreal, San Francisco i Zurych.

Jak podaje lokalna prasa, można jeszcze dostać bilety na koncert w Vicenzy 14 listopada o godz. 20.45 w Teatro Comunale.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *