Webinaria dla polskich dzieci za granicą

Projekt edukacyjny Polskie Szkoły Internetowe Libratus wprowadził w roku szkolnym 2013/2014 dla polskich dzieci mieszkających za granicą Webinaria – wirtualne lekcje przedmiotów ojczystych, prowadzone przez polskich nauczycieli. W kwietniowe weekendy wszystkie dzieci, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z taką formą edukacji, będą miały okazję przekonać się, jak interesująca może być nauka po polsku na emigracji dzięki organizowanym spotkaniom otwartym.

Libratus

Najbliższe lekcje on-line odbędą się 25 oraz 26 kwietnia o godzinie 19:00 polskiego czasu. Szczegóły oraz harmonogram wszystkich spotkań można znaleźć na stronie www.libratus.edu.pl/web/nauka/webinaria . Dla tych, którym spodoba się ta propozycja, Libratus już teraz prowadzi zapisy na rok szkolny 2014/2015, które trwają do 6 maja. Pozostało więc niewiele czasu, aby dołączyć do projektu, tym bardziej że liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Wprowadzone w zeszłym roku Webinaria spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców, komentuje dyrektor projektu Gaweł Warykiewicz. Postanowiliśmy zaprezentować Webinaria także innym dzieciom, ponieważ zależy nam na tym, by jak najwięcej polonijnych rodziców i ich pociech przekonało się, ile radości przynoszą wirtualne lekcje realizowane w ramach projektu i jak wiele wnoszą do regularnej edukacji.

Nauka w ramach projektu opiera się na nauczaniu domowym, w którym rodzic staje się nauczycielem swojego dziecka, realizując z nim przygotowany materiał. Odbywa się to za pośrednictwem platformy internetowej, na której znajdują się scenariusze lekcji przygotowane przez polskich nauczycieli ułatwiające pracę z dzieckiem. Dodatkowo mali Polacy łączą się co tydzień za pośrednictwem Internetu z nauczycielem i podsumowują zrealizowany program nauczania na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli wzbogacone są o prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy. Uczniowie oraz ich rodzice w trakcie trwania lekcji mają możliwość porozmawiać z nauczycielem na czacie. Co więcej, dziecko uczące się w ramach projektu otrzymuje świadectwo państwowe, takie samo jak rówieśnicy uczący się w Polsce.

 

Nauczanie domowe z pomocą Libratusa zyskuje coraz więcej entuzjastów na całym świecie i pozwala dzieciom na utrzymanie kontaktu z językiem i kulturą ojczystą. Zachęcam serdecznie, pisze na facebookowej ścianie Polskich Szkół Internetowych Libratus Joanna z Manchesteru. Nasz syn uczęszcza do pierwszej klasy i jest zachwycony, a my razem z nim, dodaje.

Nauka w domu nie jest nowością dla Polonii. Dzięki doświadczeniu i staraniom zespołu nauczycieli, staje się bardziej efektywna, uporządkowana i atrakcyjna dla uczniów.

 

W ostatnich latach w polskich szkołach zaczęły pojawiać się dzieci, wracające do kraju po kilkuletnim pobycie za granicą, mówi dyrektor współpracującej z projektem szkoły. Te, które uczestniczyły w lekcjach Libatusa, mogły wrócić do klas w swoich przedziałach wiekowych. Pozostałe dzieci potrzebowały pomocy i dodatkowych lekcji, dodaje. Nauka w ramach projektu Libratus to nie tylko szansa dla dzieci na ukończenie polskiej szkoły, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z polskim językiem i kulturą, które warto pielęgnować, niezależnie od tego, czy pobyt za granicą jest czasowy czy stały.

 

 

Nauka w Libratusie jest darmowa, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na bezpłatną naukę w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.libratus.edu.pl/zapisy2014 i trwają do 6 maja. Już we wrześniu rozpocznie się kolejny rok szkolny!

 

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Grabowska

 

Agencja Think Big Comms

 

p./f. 00 +44 (0)1480 351 688

 

m. +44 (0)7857 081 168

 

e. kasia@thinkbigcomms.com

 

w. www.thinkbigcomms.com

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *