Prezydent Komorowski z oficjalną wizytą we Włoszech

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką przybędzie dzisiaj do Włoch.

W Rzymie spotka się z premierem Matteo Renzim, z prezydentem Giorgio Napolitano, z przewodniczącym Senatu, Pietro Grasso i z przewodniczącą Izby Deputowanych Laurą Boldrini.

Tematem rozmów będą sprawy bezpieczeństwa UE, energetyka, relacje z Rosją i konflikty na Bliskim Wschodzie.

W środę wieczorem przewidziana jest uroczysta kolacja wydana przez prezydenta Włoch Napolitano.

W czwartek 30 października prezydent Komorowski złoży wieniec przed Altare della Patria (Ołtarzu Ojczyzny) symbolizującego Grób Nieznanego Żołnierza. Później, odbędzie się spotkanie prezydenta z włoskimi przedsiębiorcami w celu promocji Polski i nawiązania silniejszej współpracy z przedstawicielami włoskiego biznesu.

Po konferencji prezydent Komorowski wygłosi wykład pt „Adattamento strategico della Nato alle nuove condizioni di sicurezza” w Akademii Obrony Nato (Nato Defence College) w Rzymie.  Przypomnijmy, że stanowisko komendanta Akademii na trzyletnią kadencję  objął w maju generał dywizji Janusz Bojarski.

Następnie para prezydencka uda się z wizytą na Sycylię. Wieczorem w czwartek odbędzie się koncert muzyki klasycznej i ludowej w Teatro Massimo w Palermo. Wystąpią min. pianista Janusz Olejniczak, wokalista i muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower.

W ostatni dzień wizyty, piątek, prezydent Komorowski weźmie udział w konferencji na Uniwersytecie w Palermo poświęconej  25-letniej rocznicy wolnej Polski.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 25 = 30