Spotkanie z Bożeną Zofią Kachel w Katanii

13 października o godz. 17.00 w uniwersyteckiej auli Coro di Notte (Piazza Dante, 32) w Katanii odbędzie się prezentacja tomiku poezji „Korzenie mojego drzewa” Bożeny Zofii Kachel.
invito_bozena_polacy_we_wloszech
O książce i autorce będą mówić: Giancarlo Magnano San Lio, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych; Pietro Militello, Dyrektor Instytutu Archeologii; Giacoma Strano, Profesor Języka i Literatury Rosyjskiej oraz Ewa Świderek, mgr j. niemieckiego – członek Stowarzyszenia polsko-włoskiego “Amici dell’Europa”. Wiesze po polsku będzie czytała sama autorka, a po włosku Christian Distefano.
Podkładem podczas lektury wierszy będzie muzyka Chopina.
Tomik „Korzenie mojego drzewa” jest pierwszym opublikowanym zbiorem wierszy autorki. Książka została wydana w Polsce przez Wydawnictwo Norbertinum w Lublinie.
Korzenie mojego drzewa” to myśli odzwierciedlające tęsknotę do rodzinnych stron, to liryczne zapiski z codzienności podkreślające figurę matki, to ciągłe odwoływanie się do przeszłości i nieustanne spojrzenie w twarz rzeczywistości.
Tomik złożony z 22 poezji obrazuje okres ponad 30 lat jej życia, w tym wspomnienia z dzieciństwa, chwile prawdziwego życia, głębokie refleksje nad sensem życia…
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Kulturalne “Dagome” w Katanii i Stowarzyszenie polsko-włoskie “Amici dell’Europa” w Katanii przy współpracy Uniwersytetu w Katanii oraz Centro Fotocopie Punto e Virgola di Caterina Contrafatto
Info: [email protected], tel. 349 6454102
[email protected], tel. 329 1568958
Stowarzyszenie Kulturalne “Dagome”
Stowarzyszenie polsko-włoskie “Amici dell’Europa”Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *