Neapol: solidarne zakupy na święta dla Emergency

Od 28 listopada 2015 w centrum Neapolu otwarty jest nowy punkt handlowy „Spazio Natale” pod patronatem włoskiej organizacji Emergency. Sklep, prowadzony przez wolontariuszy, ma do dyspozycji trzy piętra oraz scenę koncertową.

Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie mieszkańców i turystów w poszukiwaniu solidarnych zakupów świątecznych. Każdy zakup będzie finansował realizację projektów Emergency na terenie Włoch, a zaprezentuje je we własnej osobie fundator Emergency, Gino Strada.

Emergency to włoska pozarządowa organizacja humanitarna udzielająca bezpłatnej pomocy medycznej. Organizację Onlus założył w 1994 chirurg Gino Strada. Emergency udzieliła bezpłatnej pomocy wielu milionom ludzi na całym świecie, a w 2015 otrzymała prestiżową nagrodę Right Livelihood Award.

Emergency zarządza placówkami medycznymi w wielu krajach Afryki, na Bliskim Wschodzie i w Azji. We Włoszech działają 4 stałe ośrodki medyczne  i 5 mobilnych stacji ambulatoryjnych. Jednym z bezpłatnych punktów Emergency jest nowo otwarty ośrodek w dzielnicy Ponticelli w Neapolu, przy parku miejskim im. Fratelli De Filippo.

Sklep „Spazio Natale” pozostanie otwarty do 24 grudnia 2015  – via Santa Brigida  65/66 w godz.: 9.30-13.30 i 16.00-20.30, a  w sobotę i dni świąteczne: 9.30 – 20.30
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.