Produkty polskie w Europie, cz.40

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest twaróg tłusty klinek.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Twaróg tłusty klinek produkowany jest według starej receptury, na bazie czystego zakwasu, bez sztucznych dodatków, ulepszaczy czy aromatów. O tradycyjnym pochodzeniu receptury świadczy również to, że jest on wyciskany w chuście. Ma smak łagodny, lekko kwasny. Konsystencja zwarta, lekko luzna, jednolita w całej masie. Barwa biała do lekko kremowej. Mleko kupowane jest od rolników stosujacych zasady Dobrej Praktyki Hodowlanej i Dobrej Praktyki Rolniczej. Do produkcji twarogu wykorzystywane jest mleko od lokalnych dostawców.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *