Czarny bilans nocy sylwestrowej we Włoszech: 184 osób ranionych przez petardy, w tym dzieci

We Włoszech w Sylwestra aresztowano 38 osób a 216 osób zostało oskarżonych za nielegalne materiały wybuchowe, zarekwirowano 2,75 ton prochu do strzelania i ponad 4800 ton amunicji. Strażacy interweniowali w noc sylwestrową aż 674 razy, najczęściej w Lacjum: (110), Kampanii (95), Apulii (68) i Lombardii (67).

Ogółem 184 osób zostało rannych, w tym dzieci.

Lombardia

Tylko w prowincji Mediolanu od wybuchu petard rannych zostało 12 osób, 2 osoby w Sondrio, 2 w Pavii, 2 w Brescii, 1 w Varese i 1 w Como. Najgroźniejszy przypadek dotyczy 14 letniego chłopca z Mediolanu, któremu petarda wybuchła w prawej ręce i 16 letni chłopak, który został raniony w lewą rękę.

Kampania

Dwie osoby z Neapolu zostały przypadkowo ranione kulą z broni palnej. Razem 46 osób zostało rannych w prowincji Neapolu, w tym dwoje dzieci ciężko rannych: 9 latek z Torre del Greco i  12 latek z Aventino, któremu częściowo amputowano rękę. W prowincji Salerno petardy raniły 3 osoby.

Sycylia

W Syrakuzie mężczyzna stracił kilka palców, w Lenini także i w Messynie, gdzie łącznie petardy poważnie raniły 6 osób.

Apulia

W Bari petardy raniły 4 osoby, w tym bardzo poważnie 16 latka, któremu grozi amputacja ręki. W Foggi 14 latek utracił kilka palców.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *