Wiosenne wędrówki apenińskim szlakiem: „trekking pociągiem”

Wędrówki Apenińskim szlakiem” –  Za kilka dni znów ruszy „trekking pociągiem” – ”Trekking col treno”, to już 26 edycja iniciatywy która zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników natury.

Inicjatywa powstała dzięki współpracy miasta Bolonii i ,,Club Alpino Italiano”(Cai) – Włoski Klub Alpejski.   W tym sezonie (od 5 marca do 8 grudnia 2017) przygotowano ponad 60 wycieczek. Przy czym w tym roku po raz pierwszy rozszeżono inicjatywę do miast Modena i Ferrara, oraz do regionu Toskanii.

Zbliża się wiosna, wymarzony czas na spacery! Polecam wszystkim tę porę roku nie tylko ze względu na temperaturę (latem jest bardzo gorąco), ale przede wszystkim o tej porze roku przyroda zachwyca świeżą zielenią, kwitnieniem krzewów, drzew, pierwszych kwiatów i śpiewem ptaków. Polecam więc spacer po wzgórzach alpejskich z pięknymi widokami, po wiejskich dróżkach, a także zwiedzanie miejsc pamięci i innych cennych skarbów ukrytych w przyrodzie.

Różnorodność wycieczek jest niesamowita, każda z nich jest tematyczna: może dotyczyć historii danego miejsca, skupiska rzadkich ptaków czy roslinności, np. wycieczka do kwitnących czereśni,  odwiedziny małych starożytnych wsi, czy sanktuarium, przejścia starożytnymi szlakami i wiele innych interesujących i magicznych miejsc. Naprawdę warto zapuścić się w tę cudowną „alpejską dżunglę”. Dodam, że trudność jest mała lub średnia,  przejścia są specjalnie zaprogramowane by były dostępne dla wszystkich, przemarsz jest powolny i dostosowany do grupy trekkingowej.

Iniziatywa ma na celu nie tylko udostępnienie publiczności miejsc zapomnianych, czy odkrywanie zakamarków natury, ale przede wszystkim ma UŚWIADAMIAĆ EKOLOGICZNIE (jak zachowywać się w otoczeniu natury, wybór pociągu jako środka lokomocji a nie samochodu, który zanieczyszcza powietrze spalinami).

Jak wygląda wycieczka „trekking pociągiem„? Pociąg służy nam tylko do przybycia na linię startu, a wymarsz rozpoczyna się z najrózniejszych miejsc, np. ze stacji kolejowych gdzie będzie dostępny przewodnik-wolontariusz CAI dla grupy.

Oprócz biletu kolejowego zapłacimy za koszt wycieczki – 5 euro, dla członków (CAI): 2 euro. Każdy z uczestników powinien wyposażyć się w odpowiednie obuwie, plecak, kurtkę przeciwdeszczową, suchy prowiant, wodę, i w drogę!

Aby uczestniczyć w inicjatywie trzeba zadzwonić pod podany numer CAI di Bologna, via Stalingrado 105, Tel. 051 234856 (wtorek godz. 9.00-13 .00) (środa, czwartek i piątek godz.16.00- 19.00) a następnie, 3 dni przed wycieczką zadzwonić do naszego przewodnika 331 9184640

Więcej informacji: trekkingcoltreno.it/it/ i trekkingcoltreno.it/it/come-partecipare/

Korespondencja z Emilii Romagni: Aneta Malinowska, autorka  stron:  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *