Infiorata – powitanie wiosny w Genui

Genua hucznie i radośnie wita wiosnę.

Z okazji nadejścia nowej pory roku,  odbędzie się w Genui wielkie święto kwiatów, tak zwana Infiorata.

Kiedy? W sobotę 25  marca.

Gdzie? Na placu Piazza De Ferrari.

Znajdujący się  w samym sercu miasta plac, przekształci się w kwiecisty dywan, kalejdoskop kolorów i zapachów najpiękniejszych roślin Ligurii. Głównym wykonawcą projektu będzie “Circolo Giovane Ranzi” z Pietra Ligure; stowarzyszenie działające od prawie stu lat, które kultywuje starodawną  tradycję dekorowania placów i ulic.

Podobnie, jak to miało miejsce przy okazji innych, podobnych manifestacji  organizowanych przez stowarzyszenie,  głównym motywem kwiatowej kompozycji będzie wielki „mandala”, czyli olbrzymi kwiat ułożony z tysiąca płatków. Ale to nie wszystko: podczas manifestacji  będzie  można oddać się także degustacjom; nie zabraknie przysmaku kuchni liguryjskiej  “focaccia al formaggio”,  czyli bardzo cienkiego placka  nadziewanego serem „stracchino”,  ani też liguryjskich win, oferowanych przez miejscowych producentów. Zaplanowano także warsztaty dla dzieci a wszystkie panie zostaną obdażone kwiatowym upominkiem.

Ponadto mieszkańcy Regionu Liguria, a także turyści, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w manifestacji #lamialiguria #lamiaprimavera mogą  udostępnić na portalach społecznościowych, zdjęcia uwieczniające nadejście wiosny, oznaczając je wyżej wymienionymi hashtagami, lub wysyłając je na następujące adresy:  [email protected]  i     [email protected]

Organizatorzy zwracają się z prośbą o wysoką jakość zdjęć ze względu na to, że będą one wyświetlane na bardzo dużej powierzchni budynku.

Dzień zakończy wielki pokaz multimedialny, podczas którego na fasadzie budynku w którym znajduje się siedziba władz miasta Regione Liguria odbędzie sie  projekcja filmu  skontruowanego ze zdjęć nadesłanych przez mieszkańców miasta. Wieczorowy show, który rozpocznie się o godzinie 19.30   będzie prowadzony przez Dj radia „Radio Nostalgia”.

 

Korespondencja z Ligurii: Dorota Czałbowska,  autorka Strada Nuova
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *