Smoszewo: Ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia 2017

Klub miłośników motoryzacji i kultury włoskiej ForzaItalia.pl organizuje po raz szósty ogólnopolskie spotkanie. W tym roku jego uczestnicy zgromadzą się w sobotę 2. września w zabytkowym pałacu w Smoszewie niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego.

 

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów przewidziane są m.in.: rajd nawigacyjny, wystawa klasycznych i współczesnych samochodów oraz jednośladów, konkurs elegancji, jazdy próbne najnowszymi modelami Grupy Fiata, wykłady oraz stoiska kulinarne. Będzie obecna również Aleksandra Seghi, współredaktor portalu Polacy we Włoszech, autorka bloga Moja Toskania oraz  licznych książek o Włoszech.

 

„Spotkania w formule pikniku dla miłośników włoskiego klimatu, a nade wszystko włoskich pojazdów, organizujemy od 2011 roku. Ubiegłoroczny zlot w Dworze Many był rekordowy pod względem frekwencji. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna impreza będzie cieszyć się jeszcze większą popularnością.

 

Tylko w ciągu pierwszych 24. godzin od uruchomienia zapisów swoje uczestnictwo potwierdziło niemal 100 załóg. Spodziewamy się, że ostatecznie na liście może się znaleźć nawet ponad 200 pojazdów!” – mówi Jakub Strzemżalski, komandor zlotu.

 

Tradycyjnym punktem programu spotkania jest konkurs elegancji, podczas którego jury najpiękniejszą maszynę honoruje pucharem i tytułem „Pojazdu zlotu Forza Italia”. Kolejną atrakcją jest rajd nawigacyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać malownicze drogi ziemi zakroczymskiej i zmierzyć się z przygotowanymi specjalnie na tę okazję zadaniami. Dzięki zaangażowaniu autoryzowanego dealera Carserwis i wsparciu grupy FCA będzie można odbyć jazdy testowe najnowszymi modelami włoskich aut.

 

Ponadto na terenie pałacu w Smoszewie odbędą się wykłady o tematyce związanej z historią włoskich samochodów, a także konkursy wiedzy motoryzacyjnej oraz wiedzy o Włoszech. O podniebienia uczestników oraz osób odwiedzających zlot zadbają liczne stoiska kulinarne.  Zlot Forza Italia 2017 zakończy uroczysta kolacja dla uczestników.

 

Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają właścicieli współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, klubowiczów zrzeszonych w polskich klubach i na forach internetowych oraz wszystkich miłośników włoskiej myśli motoryzacyjnej.

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała w celu integracji polskiego środowiska sympatyków włoskich pojazdów. Jej założyciele śledzą działania zagranicznych stowarzyszeń, a najciekawsze z nich promują w kraju. Od sześciu lat organizują też regularne zloty, które dzięki wzorowej organizacji i unikatowej atmosferze urosły już do rangi prawdziwego święta włoskiej motoryzacji.

 

Zapisy i szczegóły dotyczące uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej  https://2017.ForzaItalia.pl

 

 

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Polacy we Włoszech.

 
One thought on “Smoszewo: Ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *