Trzęsienie ziemi na wyspie Ischia. Do Włoch powraca strach i desperacja

Trzęsienie ziemi na wyspie Ischia (Neapol) o sile 4.0 stopnia miało miejsce o godz. 20.57 w poniedziałek 21 sierpnia w samym środku sezonu letniego, kiedy to jedna z najbardziej turystycznych wysp we Włoszech jest dosłownie oblegana przez urlopowiczów z całego świata. Trzęsienie trwało 15 sekund. Ludność w panice wybiegała na ulice, chroniąc się przed zawalającymi się domami…

.

.

Służby ratownicze i władze miejskie udostępniły dodatkowe promy dla turystów, którzy zdecydowali się natychmiast opuścić wyspę. Eksperci potwierdzają, że spodziewane są kolejne wstrząsy w ciągu najbliższych godzin lub dni.

Z najnowszych doniesień wynika, że dwie kobiety zginęły, jedna z nich, wychodząc z Kościoła została przygnieciona spadającymi gruzami. Liczba rannych wzrosła już do 39 osób.

.

.

Najwięcej szkód dotknęło miejscowość Casamicciola. W nocy strażacy wydobyli spod gruzów 7 miesięczne dziecko, i dotarli także do dwóch chłopców w wieku 11 i 8 lat, zasypanych pod gruzami. Szczęśliwie do ratowników doszły głosy obu braci, dostarczono im już wodę i uspakajają dzieci, że wkrótce będą mogli wyjść na powierzchnię.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.