Śledztwo w Rimini: co już wiadomo o bandytach, którzy napadli na Polaków

W Rimini trwają poszukiwania 4 bandytów, którzy napadli na parę polskich turystów, ciężko pobili 26 letniego mężczyznę i wielokrotnie zgwałcili na zmianę jego narzeczoną, a następnie wrzucili do wody (czytaj też Rimini: brutalny napad na parę polskich turystów oraz Rimini: Śledztwo w sprawie pary polskich turystów napadniętych na plaży )

Z ostatnich doniesień  wynika, że napastnicy są w wieku ok. 30 lat i pochodzą z północnej Afryki. Śledczy ze specjalnej ekipy task force zajmującej się ściganiem wyjątkowo brutalnych przestępców koncentują się na szukaniu powiązań z przemytnikami narkotyków, przypuszcza się także, że przynajmniej dwóch z nich mieszka na stałe w regionie Romagna. Wiadomo, że bandyci  byli dobrze rozeznani w mieście Rimini, być może przenieśli się tu na sezon letni utrzymując się z przemytu narkotyków. Fakt, że z plaży skierowali się na szosę Statale Adriatica (gdzie napadli, okradli i zgwałcili transseksualistę z Peru) może tez oznaczać, że mieli w pobliżu jakieś swoje miejsce pobytu. Prokuratura określa poszukiwania jako „trudne”, ale podaje, że jest na dobrym tropie.

Polska para jeszcze raz złożyła zeznania wczoraj wieczorem, opowiedzieli jak napastnicy najpierw zaoferowali im coś do picia i papierosa, a potem zażądali pieniędzy. Gdy para odmówiła, bandyci pobili chłopaka do nieprzytomności i bestialsko zgwałcili dziewczynę. Na koniec wrzucili ją do wody. Gdy dziewczyna się ocknęła, wyczołgała się na kolanach do kładki i zobaczyła zakrwawionego narzeczonego.

W szpitalu „Infermi” w Rimini para polskich turystów, których odwiedził także Konsul RP, prosi ze łzami w oczach aby pomóc im wrócić do domu.

Asesor miasta Rimini, po złożeniu wizyty w szpitalu, powiedział, że widząc okaleczone twarze młodych Polaków jest zszokowany brutalnością napadu, którego nie można sobie wyobrazić….

.
One thought on “Śledztwo w Rimini: co już wiadomo o bandytach, którzy napadli na Polaków

  1. Krystyna Fraczek

    Bandytow co napadaja ludzi bez powodu yak sobie Fla swojego zaspokojenia popwinno sir karac odsylac do swojego kraju

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *