Polski zespół z Trydentu na festiwalu Fest Folk 2017 w Rovereto

Rovereto: Fest Folk  to wydarzenie kulturalne organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Artisti (Associazione Culturale Artisti).

W trwającym dwa wieczory festiwalu etnicznym uczestniczą grupy i indywidualni artyści, którzy poprzez śpiew, taniec, utwory instrumentalne, recytację, oraz prezentację rytuałów swojej kultury pragną przedstawić swoje tradycje i wartości kultury ludowej.

Jest to spotkanie różnorodności i odmienności, ale także odkrycie tego co nas zbliża, co mimo pozornych różnic, jest dla wszystkich takie samo.

Fest Folk ma na celu podtrzymanie i rozpowszechnienie bogactwa folklorystycznego i etnicznego wyrażonego poprzez instrumenty, stroje, rytmy, melodie, choreografie oraz rytuały tworzone i kształtowane na przestrzeni dziejòw w różnych zakątkach świata.

 

Działający przy Związku Polaków w Trydencie Zespół Jawor wziął udział we wszystkich trzech wydaniach Fest Folk czyli w 2015, 2016 i 2017 roku. W tym roku oprócz zespołu dorosłych wystąpił zespół dzieci z piosenką „Hej na krakowskim rynku” oraz krakowiakiem.

Korespondencja z Trydentu: Magdalena Łada
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *