Toskania: jarmarki i atrakcje przed Bożym Narodzeniem

W Toskanii trudno zdecydować, na który jarmark się wybrać. Przed Bożym Narodzeniem jest ich bardzo dużo. Postarajmy się przedstawić te najważniejsze:

 

  1. Od 11 listopada do 6 stycznia 2018 otwarty jest Dom Świętego Mikołaja w Montecatini Terme, w Castello Terme Tettuccio. Stoiska i atrakcje czynne od godziny 10 do 19. Niestety wejście płatne i to słono.
  2. Od 5 listopada do 25 grudnia w  Chianciano Terme, prowincja Sieny, też będzie można spotkać Świętego Mikołaja.  Będzie stoisko, na którym dzieci będą mogły się wymalować, będą stoiska bożonarodzeniowe. Po mieście będzie jeździła lokomotywa z wagonikami. Dla łyżwiarzy czeka lodowisko.
  3. 24,25, i 26 listopada w Avenza, prowincja Carrary, będzie można obejrzeć tajemniczy świat Mikołaja. Leśne duszki będą pomagać dzieciom robić ozdoby choinkowe. Dzieci będą pisały listy do Mikołaja i zostawiały je w specjalnej skrzynce. Oczywiście nie zabraknie wspaniałej scenografii i samego domku Mikołaja, który będzie siedział na tronie i rozmawiał z dziećmi.
  4. Od 25 listopada do 7 stycznia 2018 w Arezzo czeka wiele atrakcji bożonarodzeniowych. W centrum, na Piazza Grande, będzie jarmark z Tyrolu. Ten rok dedykowany jest światłu, więc miasto będzie kolorowo rozświetlone.
  5. Od 2 do 10 grudnia w Forte dei Marmi odbywać się będzie Fiera di Natale. Godziny otwarcia od 10 do 19.30

  1. 8 grudnia w Monteriggioni Natale con i fiocchi, na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj. Dzieci będą mogły dostać oficjalny dyplom od pomocnika Mikołaja. Ale, żeby go dostać będą musiały wziąść udział w grach i zabawach.
  2. Od 8 do 11 grudnia w Stazione Leopolda w Pizie będzie odbywać się wydarzenie pt. Pociąg Mikołaja.
  3. Od 8 do 23 grudnia w Prato odbędzie się Targ Bożonarodzeniowy.
  4. Od 3 do 4 grudnia w Sienie będzie odbywać się Mercato del Campo, ze stoiskami gastronomicznymi oraz VinArte, również z winem.
  5. Pod koniec grudnia w Pienzy szukuję się Turniej Panforte, tradycyjnego ciasta toskańskiego. Trzeba rzucić zapakowane panforte jak najbliżej krawędzi stołu. Wtedy dostaje się 1 punkt. Jeśli ciasto wypadnie poza stół, to uczestnik nie dostaje żadnego punktu.

 

Korespondencja z Toskanii Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 86 = 88