Odkryj Kalabrię, podróżując pociągiem

Włochy nieodmiennie kojarzą się z doskonałą kuchnią, pięknymi widokami, zabytkami i przemiłymi mieszkańcami. Turyści chętnie wybierają te regiony słonecznej Italii, które dają możliwości plażowania i beztroskiego wypoczynku. Ale warto także poświęcić czas na to, aby nieco pozwiedzać. Na gości czeka przepiękny i bogaty pod względem kulturowym region – Kalabria.

Foto: Pixabay

Kalabria – na samym czubku włoskiego buta

Kalabria to region położony w południowo-wschodnich Włoszech, zajmujący przednią część charakterystycznego włoskiego buta. Stąd bardzo blisko na Sycylię, zaś sama Kalabria cechuje się dość zróżnicowanym krajobrazem, który tworzą góry, pozostałości greckich zabudowań oraz pełne uroku zatoki o krystalicznie czystej wodzie. Szczególnie piękną częścią Kalabrii jest wybrzeże Morza Tyrreńskiego, którego zróżnicowana linia brzegowa, góry schodzące do wody, maleńkie dzikie plaże oraz bujna tropikalna roślinność przywodzą na myśl egzotyczne Karaiby. Kalabria to także pełne uroku miasta i miasteczka, doskonała kuchnia, pyszne wino oraz szlaki piesze. Ten region Włoch można zwiedzać, korzystając przede wszystkim z połączeń kolejowych dopasowanych do własnych potrzeb. Szeroką ofertę przejazdów kolejowych w regionie Kalabria posiada portal GoEuro.

Podróż do Kalabrii – odkryj nieznane

Podróż do Kalabrii powinna zacząć się od wizyty w mieście Praia a Mare. W jego okolicach mieszczą się dwie wspaniałe jaskinie, Niedźwiedzia i Lwia, w których można pływać i podziwiać podwodne światy. Kolejnym punktem pociągowej odysei przez Kalabrię powinno być Diamante, miasto ze 150 muralami stworzonymi przez licznych artystów reprezentujących sztuki wszelakie. Pizzo to z kolei raj dla miłośników plażowania. Piaszczyste plaże przeplatają się tutaj z kamienistymi, tworząc w ten sposób ciekawą mozaikę. Dwie kolejne miejscowości, czyli Tropea i Scilla są położona na majestatycznych klifach.

Tropea, foto: Pixabay

 

Ciągną się one od poziomu wody ku górze na wysokość 70 m. Warto pomyśleć o wygodnych butach, bo wspinaczka wąskimi uliczkami może nie należeć do najłatwiejszych. Ostatnim punktem naszej podróży koleją na Południu Włoch będzie Reggio di Calabria. Miasto to zwane jest także miastem fatamorgany. Otóż, w pewnych warunkach atmosferycznych wyspa Sycylia zdaje się być wręcz na wyciągnięcie ręki, dokładnie widać domy i samochody. Ciekawie jest ulec takiemu wrażeniu chociaż raz. Kalabrię warto odwiedzać o każdej porze roku, ponieważ ma ona zawsze wiele do zaoferowania. Ciekawie jest również przed świętami Bożego Narodzenia!

Jarmarki bożonarodzeniowe w Kalabrii – miasteczko Cosenza zaprasza

Włosi mają bardzo bogate tradycje, jeśli chodzi o przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przykładem mogą być jarmarki przedświąteczne, na których można podziwiać szopki, kupić elementy do samodzielnego stworzenia szopki oraz ozdoby świąteczne i choinki. Na takim jarmarku jest także wyborne jedzenie, słodkości oraz muzyka i przyjemna atmosfera. W tym roku jarmark bożonarodzeniowy w miasteczku Cosenza będzie miał miejsce na nowym placu Piazza Bilotti, zaś sama impreza wystartuje w dniu 23 listopada i potrwa przez miesiąc. To doskonały sposób, aby przyjrzeć się włoskim okołoświątecznym tradycjom i skosztować lokalnych przysmaków.

Kalabryjskie peperoncino, foto: Pixabay

Wydarzeniu będzie towarzyszyć przepiękna i zapierająca dech w piersiach oprawa świetlna, na która zawsze w szczególności czekają najmłodsi. Więcej na ten temat w naszym artykule Jarmarki świąteczne w Kalabrii: Rende i Cosenza. Zapraszamy do wizyty!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 5 =