Manifestacje antyrasistowskie w Maceracie – relacja

Po ostatnim tragicznym wydarzeniu w Maceracie, podczas którego przedstawiciel Ligi Północnej zranił 6 cudzoziemców o ciemnej karnacji, w mieście zorganizowano pokojową, antyfaszystowską i antyrasistowską manifestację pod przewodnictwem burmistrza Maceraty, Romano Carancini.

Manifestacja odbywa się w sobotę w godzinach popołudniowych w obrębie Starówki otoczonej zabytkowymi murami. Wszystkie główne bramy prowadzące do Starówki są obstawione policją. Funkcjonariusze legitymują każdego, kto chce się przedostać na teren Starego Miasta.

Poniżej krótka relacja z Giardini Diaz. Autorką filmiku jest mieszkanka Maceraty: Maria Lalla

.

.

Jak widać, na razie jest spokojnie, chociaż w mieście można poczuć atmosferę niepokoju i obawy przed zamieszkami i manifestacją ze strony przedstawicieli skrajnej prawicy, ugrupowania Forza Nuova. Ulice są wyludnione, sklepy pozamykane. Przypomnijmy również że zamknięto w sobotę także szkoły i wstrzymano transport publiczny.

Solidarnie z Maceratą odbywają się równolegle lub planowane są w tym miesiącu podobne manifestacje antyrasistowskie w innych miastach Włoch, m.in w Palermo, Neapolu, Mediolanie, Bolonii, Rzymie.

Korespondencja z Maceraty: Anna Tracewska, autorka bloga PLorIT. i Agnieszka B. Gorzkowska.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *