Ubezpieczenia samochodowe OC we Włoszech droższe od średniej europejskiej

Ubezpieczenia samochodowe odpowiedzialności cywilnej, OC we Włoszech (Responsabilità Civile Autoveicoli – RCA) wciąż są dużo droższe od średniej europejskiej. Co prawda w latach 2012-2017 ceny nieco spadły ze względu na większą konkurencję i redukcję wypadków, jednak eksperci sygnalizują, że już pod koniec 2017 ubezpieczenia znów podrożały średnio o około 2%.

Aktualnie we Włoszech trzeba zapłacić średnio 420 euro za ubezpieczenie OC, ale ceny wahają się od około 380 euro do ok. 650 euro rocznie.  Wysokość ceny polisy różni się w zależności od miejsca zamieszkania. Najdroższe polisy odnotowuje się w Neapolu (gdzie niektóre firmy ubezpieczeniowe nie wliczają w standardowy pakiet odszkodowania za kradzież czy pożar), oraz Prato – średnia cena ubezpieczenia wynosi tam ok. 600 euro.

Dość wysokie ceny rejestruje się miastach takich jak Caserta, Prato, Reggio di Calabria, Florencja, Crotone, Massa-Carrara, Vibo Valentia, gdzie trzeba zapłacić średnio ok. 500 euro.

Tymczasem w Polsce cena obowiązkowego ubezpieczenia OC jest jedną z najniższych w Europie i wynosi w przeliczeniu ok. 150-200 euro. Chociaż w stosunku do ubiegłego roku ceny polis w Polsce wzrosły aż o 24%.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *