Niezniszczalne rajstopy – marzenie wielu kobiet – już wkrótce w sprzedaży

Niezniszczalne rajstopy – marzenie wielu kobiet, a zarazem najbardziej denerwujący problem wielu pań, już wkrótce będzie rozwiązany!

W 2018 technologia poszła już bardzo daleko, a mimo to nadal istnieje pewien problem, wcale niełatwy do rozwiązania, który dotyczy nas kobiet!: pończochy, które rwą się  zbyt łatwo…  Dlatego właśnie nowa firma Sheerly Genius po raz pierwszy przetestowała rajstopy „niezniszczalne”, wyprodukowane z tkaniny balistycznej,  stosowanej do produkcji kamizelek kuloodpornych.

Producent obiecuje klientkom artykuł odporny na zadrapania, rozerwania i wytarcia. Wynika to z zastosowania jednego z najsilniejszych włókien świata – Kevlar, pięć razy mocniejszego od stali, a także odpornego na działanie ciepła i płomienia, dzięki czemu wzmacniające włókna używane są nie tylko do kamizelek kuloodpornych, ale również do urządzeń wykorzystywanych w sportach ekstremalnych czy części do samolotów, łodzi i samochodów wyścigowych.

Według wynalazców, nowe niezniszczalne rajstopy (wykonane z tego samego materiału co kamizelki kuloodporne), można będzie można nosić co najmniej 50 razy: to prawdziwy krok naprzód, biorąc pod uwagę, że wiele kobiet jest zmuszonych wyrzucić parę rajstop po pierwszym użyciu, a często nawet przed użyciem (gdy  rwą się lub zaciągają już przy zakładaniu).

Zastosowanie niezniszczalnej tkaniny w żadnym wypadku nie zagraża jej wyglądowi: rajstopy będą wyglądały jak  te które już znamy i do tego miękkie w dotyku. Ponadto, mają być nietoksyczne i antybakteryjne.

Ile będzie kosztować  taki wynalazek? Produkt, który zadebiutuje na rynku prawdopodobnie jesienią, można zamówić w przedsprzedaży za około 80 dolarów. Cena niemała, ale za to unikniemy zdenerwowania i straty czasu.

Korespondencja: Aneta Malinowska,  autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.