W jaki sposób zapakować paczkę, by nie została ona uszkodzona w transporcie?

Często zdarza się, że osoby, które odbierają paczki, otrzymują towar uszkodzony w czasie transportu. Najczęściej za taką sytuację wini się pocztę lub firmę kurierską, z której usług korzystaliśmy. W wielu przypadkach odpowiedzialność ponosi jednak nadawca, który w niewłaściwy sposób zapakował przesyłkę. Wysyłasz paczki? Boisz się, że rzeczy, które chcesz przesłać, zostaną uszkodzone? Przeczytaj, w jaki sposób zapakować paczkę, aby mieć pewność, że nie zostanie ona uszkodzona w czasie transportu.

 

 

Zadbaj o zabezpieczenie delikatnych przedmiotów

Zanim przystąpimy do pakowania, powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłanych przedmiotów. W tym celu powinniśmy zawinąć w papier (np. w starą gazetę) lub w folię bąbelkową wszystkie delikatne przedmioty. Każdy przedmiot owijamy oddzielnie. Możemy dodatkowo użyć taśmy klejącej.

Pakujemy drobne przedmioty – idealnym rozwiązaniem będą koperty bąbelkowe

W przypadku mniejszych przedmiotów najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kopert bąbelkowych. Na każdej poczcie można zakupić koperty bąbelkowe w różnych rozmiarach – najpopularniejsze z nich są dostępne w rozmiarze A4. W większych kopertach formatu A3, możemy już zmieścić całkiem spore i ciężkie przedmioty.

Niewątpliwą zaletą kopert bąbelkowych jest fakt, że możemy przy ich pomocy w prosty i wygodny sposób zabezpieczyć przedmiot na czas wysyłki. Zwykłe przedmioty możemy włożyć do koperty bezpośrednio, bardzo delikatne warto najpierw dodatkowo czymś zawinąć.

Inną z zalet kopert bąbelkowych jest ich niski koszt. Sama taka koperta to koszt poniżej złotówki. Przesyłkę zapakowaną w kopertę bąbelkową o wadze do dwóch kilogramów bez problemu możesz nadać jako list polecony. Jeżeli korzystasz na przykład z Allegro, możesz zobaczyć, że bardzo często właśnie w ten sposób sprzedawcy pakują wysyłane przedmioty.

Większe przedmioty – wybierz mocne i stabilne pudło

Jeżeli chcemy wysłać większe przedmioty, będziemy musieli zapakować je w duże pudło lub karton. Nie używajmy starych pudeł, gdyż ich dno może się zapaść w czasie transportu. Do sklejenia pudła będziemy potrzebowali odpowiedniej, szerokiej i mocnej taśmy klejącej.

Przedmioty, odpowiednio zabezpieczone (jest to zwłaszcza istotne w przypadku rzeczy bardzo delikatnych) układamy na dnie pudła. Należy pamiętać o tym, że pudło powinno zostać wypełnione całkowicie. Dzięki temu przedmioty nie będą się poruszać w czasie transportu i nie dojdzie do ich uszkodzenia. Z tego powodu powinniśmy dokładnie wypełnić pozostałą przestrzeń – na przykład przy pomocy starych gazet i papierów, folii bąbelkowych lub specjalnych wypełniaczy. Jeżeli wkładamy więcej niż jeden przedmiot, warto wykorzystać specjalne tekturowe przegródki. Po całkowitym wypełnieniu pudła, mocno sklejamy je taśmą.

Korzystając z naszych wskazówek, zapakujesz wszystkie przedmioty w odpowiedni sposób i unikniesz ich uszkodzenia w transporcie. Jeżeli w paczce umieściłeś przedmioty, które są delikatne i mogą łatwo się zniszczyć, warto pomyśleć o umieszczeniu tej informacji na paczce.

 

W przygotowaniu artykułu pomogła strona gcg.net.pl.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *