Anna Olivia Sujka: Moim największym szczęściem i spełnieniem się jest widok uśmiechniętych, rozbawionych i szczęśliwych osób bawiących się z nami

Serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z panią Anną Olivią Sujką,  piosenkarką z Caserty:

 

Polacy we Włoszech: Od jak dawna mieszka pani we Włoszech?

Anna Olivia Sujka: Do Włoch przyjechałam na stałe w 2005 roku, gdzie poznałam wspaniałego śpiewającego muzyka, aranżera, który komponuje również piosenki i z nim właśnie stworzyłam duet.

 

 

Polacy we Włoszech: W jakim mieście pani mieszka?

Anna Olivia Sujka: Mieszkam na południu Włoch, w Casercie, niedaleko słynnego wulkanu Wezuwiusza. Na początku, kiedy przyjechałam tu na stałe mieszkałam w Neapolu.

 

Polacy we Włoszech: Czy jest tu wielu Polaków?

Anna Olivia Sujka: Tak, jest tu dość dużo Polaków mimo, że wielu już wróciło do Polski, a to ze względu na poprawę sytuacji w naszym kraju i również na pogorszenie tutejszej sytuacji ekonomicznej.

 

Polacy we Włoszech: Czy często spotykacie się?

Anna Olivia Sujka: Widujemy się od czasu do czasu na polskich imprezach organizowanych przez stowarzyszenia polsko włoskie jak również przez przez instytut polonijny. Oczywiście widujemy się również na naszych występach w pobliskich lokalach, gdzie często przychodzą nasi rodacy urządzić urodziny lub zwyczajnie zjeść coś i zabawić się z nami.

 

Polacy we Włoszech: Wraz ze znajomym założyła pani grupę muzyczną. Od czego zaczęłą się u pani przygoda z muzyką?

Anna Olivia Sujka: Zaczęła się kiedy byłam mała i moja wychowawczyni ze szkoły podstawowej, którą dopiero zaczęłam uczęszczać, zaprowadziła mnie na dziecięcy konkurs „Rozśpiewane Nutki” do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, gdzie zaśpiewałam piosenkę Natalii Kukulskiej „Puszek Okruszek” i „Co powie tata”. Zajęłam niespodziewanie drugie miejsce, choć nie miałam nut i śpiewałam bez podkładu muzycznego. Później wystąpiłam w trzech innych konkursach piosenki i ku mojemu zdziwieniu i wielkiej radości każdy z nich wygrałam .

 

Jednakże konkurs Rozśpiewane Nutki był dla mnie początkiem wielkiej pasji do muzyki i śpiewu. Razem z koleżankami z mojej klasy, które tworzyły grupę taneczną oraz kolegami przedstawiającymi sceny komiczne, występowałam w licznych miejscach, gdzie śpiewałam polskie piosenki wielu znanych artystów.

 

Polacy we Włoszech: Tak jak wspomniałyśmy odkąd mieszka pani we Włoszech śpiewa pani w duecie z Włochem. Gdzie występujecie?

Anna Olivia Sujka: Razem występujemy w licznych lokalach na terenie Kampanii, a przede wszystkim w rejonie Caserty i Neapolu.

 

 

 

Polacy we Włoszech: Jakie piosenki lubicie najbardziej wykonywać?

Anna Olivia Sujka: Bawimy publiczność piosenkami z repertuaru włoskiego, neapolitańskiego oraz angielskiego.

 

Polacy we Włoszech: Czy tworzycie też własne piosenki, tekst czy muzykę?

Anna Olivia Sujka: Naszym silnym punktem jest skuteczne angażowanie wszystkich do zabawy proponując piosenki znane i lubiane oraz interpretując je w sposób zachęcający do uczestnictwa.

 

 

Polacy we Włoszech: Czy z występami wyjeżdżacie za granicę.

Anna Olivia Sujka: Zajmujemy się oprawą muzyczną na wydarzeniach i ceremoniach polskich. Zdarza się nam jechać do Polski, zagrać na weselu znajomych. Muszę wyznać, że mój partner z chęcią jedzie, ponieważ nasz kraj i nasza kultura bardzo mu się podoba…nie mówiąc o naszej kuchni, którą się zachwyca.

 

 

Polacy we Włoszech: Prosze opowiedzieć o sukcesach.

Anna Olivia Sujka: Jak narazie zostaliśmy uprzywilejowani występem na słynnym włoskim festiwalu, który się odbywa w lecie, jako oficjalny zespół akompaniujący wielkim artystom i piosenkarzom. To dla mnie największa satysfakcja oraz zapłata za wyrzeczenia, kontynuowanie studiowania, ciągłych przygotowań, ćwiczeń i dbania o jakość oraz technikę śpiewu jak i również inwestowania w nowoczesny sprzęt muzyczny, dzięki któremu słuchacz odbiera jakość.

 

 

Moim największym szczęściem i spełnieniem się w tej branży jest widok uśmiechniętych, rozbawionych i szczęśliwych osób bawiących się swietnie razem z nami w rytmie muzyki, która przekazuje wiele pozytywnych emocji.

 

Polacy we Włoszech: Czy macie stronę internetową?

Anna Olivia Sujka: Jak narazie można nas znaleźć na Facebooku, gdzie mamy kilka stron, na których można zobaczyć zdjęcia i krótkie filmiki z naszych występów i ceremonii. Mamy również strony poświęcone na organizację różnych wydarzeń i konkursów, oraz na nasze prywatne studio nagrań i aranżacji dostępne dla naszych kolegów i znajomych, którzy czasem korzystają z naszych usług. Nasza oficjalne strony na FB to Gli Acustica Live oraz Acustica Live .

 

Polacy we Włoszech: Jakie są najbliższe plany zawodowe?

Anna Olivia Sujka: Mamy w planach rozszerzenie repertuaru naszymi własnymi piosenkami, które jeszcze nie zostały zarejestrowane i opublikowane, ale niebawem to nastąpi. Mogę jeszcze dodać, że niedługo pojawimy się też na kanale You Tube.

 

 

Polacy we Włoszech: Serdecznie dziękuje za wywiad.

Anna Olivia Sujka: Jeszcze raz bardzo dziękuje za zainteresowanie. Chciałam dodać, że z dnia na dzień moja wielka pasja do muzyki i śpiewu  ma coraz większy sens dzięki wielu osobom, które nas doceniają. Chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy w nas uwierzyli, którzy przychodzą licznie na nasze występy, gdzie razem świetne się bawimy  oraz tym, którzy pomimo odległości wspierają nas duchem i dobrym słowem! Dziękujemy wam za wasze cudowne serca!!!

 

 

Z Anną Olivią Sujką rozmawiała Aleksandra Seghi.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *