Znaleziono potężną bombę w Fano (region Marche): 23 tysiące mieszkańców ewakuowanych

We wtorek wieczorem w turystycznej miejscowości Fano (prov. Pesaro e Urbino, w regionie Marche) znaleziono potężną bombę na plaży, przy placu budowy przy viale Ruggieri. Jak się okazało, zapłon bomby z czasów drugiej wojny światowej został przypadkowo naruszony i do eksplozji mogło dojść w każdej chwili.

Niewybuch miał długość około 1 metra i ważył 250 kg.

Prawie jedna trzecia populacji miasta, blisko 23 tysiące mieszkańców przebywających w promieniu 1800 metrów zostało ewakuowanych, z domów na Starym Mieście, ze szpitala Santa Croce, i ze stacji kolejowej, gdzie wstrzymano ruch pociągów.  Także port morski i lotniczy zostały zamknięte. Dla ewakuowanych mieszkańców przygotowano sale gimnastyczne i punkty zbiórki żywności.

Dopiero nad ranem saperzy wojskowi zabezpieczyli i usunęli niewybuch.  Jak podają lokalne media, bomba została przeniesiona na dno morza i tam prawdopodobnie będzie zdetonowana przez Marynarkę Wojenną.

W środę rano burmistrz Fano ogłosił, że mieszkańcy, którzy byli zmuszeni opuścić swoje domy, mogli teraz do nich powrócić.

.

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *