Chór polski przy Kościele Rektoralnym Św. Stanisława B. M. w Rzymie na II Rzymskim Festiwalu Muzyki Liturgicznej – głosujemy!

20 maja 2018 będzie miał miejsce koncert finałowy II Rzymskiego Festiwalu Muzyki Liturgicznej, do którego w tym roku zgłoszono 20 chórów z terenu diecezji rzymskiej. Jednym z nich jest Chór działający przy Kościele Rektoralnym pw. Św. Stanisława B. M. w Rzymie przy Via delle Botteghe Oscure, wraz z sekcją dziecięcą SuperSchola, pod dyrekcją Siostry Martyny Proszek, który startuje w kategorii „Utwory nowe” z hymnem ku czci Św. Stanisława pt. Victor sub gladio.

 

Od 6 do 13 maja trwa głosowanie w internecie (na stronie Radiopiu.eu), gdzie każdy użytkownik może udzielić poparcia swojemu faworytowi. Chór, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma statuetkę za popularność oraz ma zagwarantowany występ w koncercie finałowym, którego laureatów wybierze jury pod przewodnictwem ks. prałata Marco Frisiny (kompozytora i dyrygenta, kierownika Chóru Diecezji Rzymskiej), złożone z wybitnych osobowości muzycznych: Carlo Donadio (dyrygent z Opery Rzymskiej), Alvaro Vatri (przewodniczący Stowarzyszenia Chórów Lacjum) i Francesco D’Alfonso (krytyk muzyczny związany z Wikariatem Rzymskim).

Gorąco prosimy, jeżeli uznają to Państwo za możliwe i stosowne, o poparcie w internetowym głosowaniu kandydatury Chóru polskich emigrantów wraz z SuperScholą z rzymskiego kościoła pw. Św. Stanisława.

Towarzystwo śpiewacze działa od ponad 10 lat – dzięki niezłomności i charyzmie Siostry Martyny Proszek oraz talentom i entuzjazmowi Polaków.

A oto link do głosowania:

https://www.radiopiu.eu/victor-sub-gladio-coro-della-chiesa-rettoria-di-san-stanislao/

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.