Wenecja światową stolicą masowej turystyki

Wenecja została wybraną światową stolicą masowej turystyki. Statystyki przedstawione przez Healthy Travel and Healthy Destinations na podstawie raportu Airbnb są bezlitosne: na każdego mieszkańca Wenecji przypada 73,8 turystów. Takiej sytuacji nie znajdziecie ani w Amsterdamie, Barcelonie, czy Paryżu, ani nawet w Bangkoku. A przypomnijmy że Wenecja liczy ogółem 270 tysięcy mieszkańców.

W 2017 roku słynne włoskie miasto odwiedziło 20 milionów osób, w tym zarówno turystów opłacających noclegi, jak i turystów przybywających tu tylko na kilka czy kilkanaście godzin. Przy czym większość z nich koncentruje się oczywiście tylko w samym zabytkowym centrum miasta, gdzie mieszka zaledwie 54 tysiące osób. W rezultacie na każdego mieszkańca przypada tu aż 370 turystów!

Raport wywołał głośną polemikę w mieście, a jedną z konsekwencji jest ponowne wprowadzenie ograniczeń liczby turystów wstępujących do najbardziej popularnych miejsc w mieście, i to już w najbliższe  święto narodowe 2 czerwca, oraz w weekendy od 21 lipca do 19 sierpnia.

W wyniku masowego napływu turystów trzeba się liczyć z faktem, że niektóre mosty lub place zostaną czasowo zamknięte.

.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *