Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 Szkoły polskiej im. Juliana Tuwima w Pistoi

2 czerwca b.r. w San Pantaleo (gmina Pistoi) odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018 szkoły polskiej im. Juliana Tuwima w Pistoi.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu polskiego. Nastąpiła część artystyczna, w której wzięły udział przedszkolaki oraz grupa dzieci w wieku 9-10 lat.

Wspólnie zaśpiewano piosenkę „Lato, lato”. Głos zabrała Agnieszka Łuszczyńska, nauczycielka w szkole polskiej w Pistoi.

Po krótce przedstawiła zrealizowany program szkolny w pierwszych roku działalności placówki i wyjaśniła jak odbywała się praca z dziećmi znającymi język polski na różnych poziomach.

Agnieszka Kusyk, dyrektor szkoły polskiej w Pistoi przypomniała, że w połowie roku szkolnego szkoła musiała zmienić siedzibę i obecnie znajduje się w San Pantaleo, małej frakcji Pistoi.

Po krótkich przemówieniach rozpoczęto rozdawanie dyplomów ukończenia pierwszego roku szkoły oraz wręczanie upominków.

Głos zabrała Maria Gratkowska Scarlini, Prezes Polsko – Włoskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Toskanii, które udzieliło patronatu szkole polskiej im. Juliana Tuwima w Pistoi. Opowiedziała o długoletniej działalności Stowarzyszenia i wielu wydarzeniach, które zostały zorganizowane.

Na koniec podkreśliła, że jest dumna z Polek, które założyły szkołę polską w Pistoi i że zarząd szkoły może zawsze liczyć na Stowarzyszenie.

Nie obyło się bez wspólnego grupowego zdjęcia.

Po części oficjalnej zaproszeni rodzice i goście przeszli do stołów z poczęstunkiem.

2 czerwca w szkole odbył się również open day, podczas którego zainteresowani działalnością placówki mogli porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami oraz obejrzeć nową siedzibę szkoły. Relację z wydarzenia oraz wywiady z zarządem szkoły przygotował portal informacyjny Polacy we Włoszech.

 

Poniżej wywiad z Agnieszką Kusyk, dyrektorką szkoły oraz Agnieszką Łuszczyńską, nauczycielką.

 

 

Korespondencja z Toskanii Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =