Tortellini i mortadella – Bolonia kandydat na światową listę Unesco

Tuż zaraz za pizzą z Neapolu ( w zeszłym roku trafiła na światową listę Unesco) Bolonia proponuje ,,ragu”,,lasagne verdi”,,mortadela” czy ,,tortellini ” i wiele innych lokaknych potraw. 

To niektóre typowo bolońskie produkty . Według przedstawicieli miasta Bolonii wniosek do Unesco  jest konieczny i wykonalny , posłuży do ochrony autentyczności i bogactwa kulinarnego tego regionu. Nawiązuje się także do największej na świecie struktury utworzonej w 2017 roku w Bolonii ,,FICO” – ogromnego parku rolnospożywczego, dzięki któremu  Bolonia uzyskała już etykietę,, città del cibo,, .

Bolonia ma już za sobą także tytuł ,,Miasta muzyki Unesco ,,uzyskanym w 2006 roku .Według szefa gabinetu miasta Bolonii Giuseppe de Biasi projekt jest w pełni wykonalny oraz Bolonia w pełni zasługuje na znalezienie sie na liscie dziedzictwa UNESCO , ze swoimi 70 typowymi potrawami i produktami .

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska,  autorka stron  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *