Odpowiednia motywacja – klucz do sukcesu

Dzisiaj już w prawie każdej liczącej się firmie, która zatrudnia sporo pracowników na etacie zatrudniony jest HR-owiec. Kim jest pracownik HR?
To osoba zajmująca się w firmie zarządzaniem zasobami ludzkimi. Prowadzi nabór do pracy, rekrutuje odpowiednich kandydatów na odpowiednie stanowiska i organizuje różnego rodzaju szkolenia.
HR-owiec musi posiadać odpowiednie narzędzia, które doskonale zmotywują pracowników i sprawią, że będą oni pracować wydajniej i przy tym bardziej zintegrują się z firmą.

NAJWAŻNIEJSZY PRACOWNIK

Dobry, lojalny i dobrze zmotywowany pracownik jest dzisiaj skarbem. Jednak każdy poszukuje dla siebie jak najbardziej korzystnych warunków pracy, a konkurencja nie śpi. Stracić dobrego pracownika można bardzo łatwo, a nowy może już nie dorównywać wartości pracownika straconego.Pracownicy z działu HR wykorzystując specjalne narzędzia dla HR, starają się zadbać o dobrych pracowników jak najlepiej.Dzisiaj bardzo modne stały się systemy benefitowe oraz różnego rodzaju platformy benefitowe. Poprzez system kafeteryjny wybiera się najlepsze opcje zaspokojenia wszystkich potrzeb pracowniczych i jego rodziny.

JAK DZIAŁA SYSTEM BENEFITÓW?

W wielu firmach wprowadzone są benefity motywacyjne, oznacza to, że oprócz co miesięcznej wypłaty, firma zapewnia pracownikowi dodatkowo jakieś bonusy. Takim bonusem może być pakiet medyczny, przyznane personalne miejsce parkingowe na firmowym parkingu, karty sportowe dla całej rodziny, bilety do kina czy teatru, organizacja przedszkola dla dzieci pracowników na terenie firmy i tym podobne.Odpowiednie benefity sprawiają, że pracownik z pracy w danej firmie, oprócz wypłaty, ma jeszcze cały szereg dodatkowych korzyści.

Jednak tego rodzaju bonusy, dają wszystkie firmy i zawsze pracownik w każdym przedsiębiorstwie może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto takie same bonusy są dla wszystkich pracowników, a nie każdy obdarowany, na przykład, będzie zadowolony z karnetów na siłownię czy biletów do kina na dany film. Dlatego, w celu zmotywowania pracowników wymyślono system kafeteryjny.

CO TO JEST SYSTEM KAFETERYJNY?

To rodzaj platform benefitowych dla pracowników. To rodzaj benefitów pracowniczych, wybranych przez samego pracownika. Pracownik na tego rodzaju platformie może sobie wybrać rodzaj bonusu, który akurat przyda mu się najbardziej, mało tego nawet może sobie po jakimś czasie zmienić dany bonus.

JAK WYBRAĆ?

W Polsce jest wiele platform benefitowych, działających przez całą dobę i bardzo przystępnych, zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.Pracodawca lub pracownicy działu HR, powinni zapoznać się z pełną ofertą danej platformy, sprawdzić jakie daje benefity i czy jest to rodzaj usług elastycznych. Im więcej jest oferowanych propozycji i im bardziej są one możliwe do ich zmian, tym lepsza jest platforma.Odpowiedni system kafeteryjny pozwala pracownikom wybrać bonusy, którymi będą bardziej zainteresowani. Dzięki temu pracownicy skorzystają z dodatków, a pracodawca zmuszony będzie do bliższego poznania potrzeb swoich pracowników.

 

 

Artykuł został przygotowany we współpracy z nais.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *