Mieszkać we Włoszech? Kolejne wyludniające się miasteczka sprzedają domy za 1 euro

Inicjatywa sprzedaży domów za 1 euro w małych wyludniających się miasteczkach odnosi sukces zarówno na południu jak i na północy Włoch.

Burmistrzowie widzą wreszcie światełko w tunelu, a opuszczone domy mają wreszcie szansę na powrót do życia. Cena jest oczywiście tylko symboliczna, tak naprawdę, nowi właściciele zobowiązują się do odrestaurowania domów, często zachęcani także przez redukcję lub zniesienie podatków.

Zainteresowanie kupnem budynków za cenę 1 caffè (filiżanki włoskiej kawy w barze) jest bardzo duże, szczególnie wśród zagranicznych inwestorów, którzy mają zamiar przeznaczyć budynki na urocze hoteliki, b&b, hostele, schroniska, itp.

Poniżej krótka relacja lokalnych dziennikarzy o nowych właścicielach (z Holandii) domów zakupionych za 1 euro na Sardynii:

Już kilkakrotnie pisaliśmy o domach za 1 euro oferowanych na Sardynii (np. Ollolai), czy na Sycylii (Sambuca di Sicilia)… W ostatnich dwóch latach z taką inicjatywą wyszli kolejni burmistrzowie, m.in:

Sycylia

Sardynia

Kampania

Lacjum

Toskania

Abruzja

Piemont

  • Carrera Ligure (Alessandria)
  •  Borgomezzavalle (Verbano-Cusio-Ossola)

Wszytkich Czytelników zainteresowanych tematem odsyłamy na strony internetowe poszczególnych gmin. Nasza Redakcja nie zajmuje się jakimkolwiek pośrednictwem w zakupie domów.

 

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 − = 59