Dziecko idzie do przedszkola z monitoringiem

Przedszkola publiczne przyjmują dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 3 lata. Czyli w roku 2018 do przedszkola będą mogły pójść dzieci, które urodziły się w 2015 roku. Niestety w większości polskich miast nie dla wszystkich trzylatków znajdzie się miejsce. Placówek publicznych jest stanowczo za mało, zatem szanse na dostanie się do takiej placówki w wielu przypadkach jest niemożliwe. Wtedy rodzice albo musza szuka miejsca w prywatnych przedszkolach bądź znaleźć zaufaną nianię. Jest jeszcze opcja żeby zostawić malucha z członkiem rodziny lub wziąć urlop wychowawczy, ale niewiele osób może sobie na to pozwolić.

Jak wybrać dobre przedszkole

Jeśli chodzi o przedszkole prywatne, sytuacja wygląda trochę lepiej, gdyż takich punktów jest dużo więcej. Na nowych osiedlach można spotkać się z wieloma punktami oferującymi usługę opieki nad naszą pociechą. Może to być punkt przedszkolny, przedszkole niepubliczne. Niezależnie od tego jak się nazywa, spełnia tą samą funkcję. Nie jest łatwo dokonać wyboru tego najlepszego. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Kwalifikacje i monitoring

Przed decyzja zapisu dziecka do danej placówki warto uzyskać cenne informacje na jej temat. Dobrze zrobić to osobiście. Wiele punktów organizuje dni otwarte, podczas których można podpytać się o szczegóły opieki. Jeśli nie ma takiej możliwości zawsze można podejść do osoby zarządzającej takim obiektem i zapytać o kwalifikacje personelu. Jest to dosyć istotne aby powierzyć dziecko osobom, które miały wcześniej do czynienia z opieka nad większą grupą dzieci. W dużej mierze to od wychowawczyń zależy to jak chętnie nasz maluch będzie chodził do przedszkola. Po zachowaniu dziecka będziemy widzieli czy wszystko jest w porządku. Są przedszkola, które oferują podgląd na żywo tego co się dzieje, dzięki zainstalowanemu monitoringowi, dostarczonemu przez specjalistyczne firmy. Niestety takich placówek jest niewiele.

Wyżywienie

Dobrze tez zwrócić uwagę na to czy, przedszkole ma własną kuchnie czy tez korzysta z cateringu. Pierwsza opcja jest dużo lepsza, bo posiłki są świeższe, sprawdzone. W przypadku cateringu jest nieco gorzej, bo trudniej jest kontrolować jakość posiłków, a poziom jakości obsługi przez takie firmy jest bardzo zróżnicowany.

Warunki lokalowe

Ponadto ważne są warunki w jakich nasze dzieci będą spędzać duża część dnia. Warto zwrócić uwagę na wielkość sal przeznaczonych do zabawy, czy jadalnia i sypialnia są osobno, jak zostały przystosowane pomieszczenia sanitarne, jak duże są szatnie.

Lokalizacja

Są dwa warianty, według których dokonuje się wyboru przedszkola, albo blisko pracy albo blisko domu. Każdy określi to indywidualnie. Zależy to tylko od tego czy chcemy aby dziecko było dłużej z nami – jeśli wybierzemy blisko pracy, czy dłużej ma siedzieć w przedszkolu.

Opinie rodziców

Ostatnim najważniejszym czynnikiem, który ułatwi nam wybór najlepszej placówki są opinie rodziców dzieci uczęszczających do danej placówki. Żyjemy w tak dobrych czasach, że dostęp do takich informacji jest bardzo łatwy. Ludzie chętnie dzielą się uwagami na temat funkcjonowania przedszkola.

 

Autor artykułu: Tomasz Zieliński
Interesuje mnie wszystko co związane z elektroniką, a wspiera mnie w tym firma ElektroManiacy.pl.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *