Szaleńczy atak w Mantui: Polka zabija kobietę w muzeum i rani inne 3 osoby

Canneto sull’Oglio (Mantova): szaleństwo w muzeum w biały dzień. 

W sobotnie popołudnie 1 września, uzbrojona w wielkie dwa noże kuchenne  kobieta wkroczyła do muzeum (Museo Cicvico) i zaczęła nagle wykrzykiwać niezrozumiałe dla nikogo słowa, następnie rzuciła się z nożem się na bibliotekarkę raniąc ją śmiertelnie w serce. Po czym wypadła z budynku i rzuciła się na innych przypadkowych przechodniów, w tym kobietę na wózku inwalidzkim raniąc kolejne trzy osoby.

Jak wynika z pierwszych ustaleń, ten szaleńczy atak popełniła 58 letnia Polka, opiekunka osób starszych. Została obezwładniona przez komendanta policji z Asolo (Mantova), który akurat tamtędy przechodził. Policjant, gdy usłyszał krzyki i zobaczył zamieszanie na ulicy, w pierwszej chwili  pomyślał o jakiejś awanturze. Jednak jak tylko zdał sobie sprawę z zagrożenia, rzucił na kobietę rower swojego kolegi, kopnął krzycząc aby upuściła natychmiast noże. Inny przechodzień także uderzył kobietę i wspólnie udało im się ją obezwładnić. „Miała wytrzeszczone oczy” – opowiadał dziennikarzom komendant.

W chwili obecnej nie znane są przyczyny tego szaleńczego napadu.

Zginęła 54 letnia bibliotekarka. Ranni to mężczyzna, który wiózł na wózku inwalidzkim swoją matkę i 30 letni mężczyzna z ochrony cywilnej z Asolo. Kobieta wieziona na wózku inwalidzkim przewróciła się na ziemię i poturbowała.

Lokalna prasa z Mantui podaje, że Polka już poprzedniej nocy napadła na jedną osobę, która kupowała papierosy z automatu, co zarejestrowały lokalne kamery. Mężczyzna zdołał się jednak obronić.

.
One thought on “Szaleńczy atak w Mantui: Polka zabija kobietę w muzeum i rani inne 3 osoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *