Meble w pokoju ucznia – na co zwrócić uwagę?

Zaczął się nowy rok szkolny i wielu uczniów otrzymuje nie tylko wyprawkę, w skład której wchodzi tornister, książki czy piórnik, ale również odpowiednie meble. Dziś podpowiemy na co zwrócić uwagę wybierając meble dla ucznia.

Biurko

Obecnie większość biurek ma standardową wielkość. Wybierając biurko dla swojej pociechy postaw na mebel prosty i funkcjonalny. Warto zadbać o to, aby było wyposażone w szuflady i szafkę, gdzie można schować niezbędne drobiazgi. Jeśli na biurku ma być ustawiony komputer wybierz takie, które będzie dostosowane do tego rodzaju sprzętu. Jeśli dziecko korzysta z komputera stacjonarnego, wybierz biurko z wydzielonym miejscem na komputer, aby nie ograniczał przestrzeni przeznaczonej do nauki. Jeśli dziecko korzysta z laptopa dobrym rozwiązaniem jest biurko z półką pod blatem, gdzie można schować komputer.

Krzesło

O ile większość modeli biurek ma stałą wysokość o tyle krzesła są regulowane. Wybierając krzesło dla dziecka warto zwrócić uwagę na to, aby można było dostosować je do potrzeb ucznia. Krzesło powinno być ergonomiczne, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Dobrze jeśli przy tym będzie wytrzymałe i będzie służyło małemu uczniowi przez kolejnych kilka lat.

Regał na książki

To kolejny mebel, który przydaje się uczniowi. Rodzice powinni zadbać o to, aby ich pociecha miała gdzie odłożyć szkolne podręczniki, lektury oraz wszystkie inne niezbędne przedmioty. Regał to bardzo wygodna opcja. Wybierając mebel do pokoju dziecka należy pamiętać, aby półki były dostosowane do wielkości podręczników. Niestety zdarzają się meble, które nie są w stanie pomieścić książek ucznia szkoły podstawowej. Dlatego należy pamiętać, że wśród książek pierwszaka co najmniej kilka ma format A4. Jedną z ciekawych opcji są regały z regulowaną wysokością półek. Dzięki opcji mocowania półek na 2-3 różnych wysokościach można je swobodnie dostosować do potrzeb dziecka.

Skrzynia na skarby

W pokoju młodszych uczniów przyda się również skrzynia na skarby. Można w niej umieścić maskotki, klocki oraz wszelkiego rodzaju zabawki. W przypadku nieco starszych uczniów skrzynia świetnie nada się na schowanie przedmiotów, które niekoniecznie powinny znajdować się na wierzchu.

Meble w pokoju ucznia muszą być nie tylko ładne, ale także funkcjonalne i wytrzymałe. Biurko kupowane dziecku, które idzie do pierwszej klasy zazwyczaj towarzyszy mu do końca szkoły. Krzesło powinno być wygodne, aby podczas godzin spędzonych nad książkami uczeń nie krzywił kręgosłupa. Także półki, na których będą leżały podręczniki powinny być tak dobrane, aby uczeń niezależnie od wieku mógł swobodnie z nich korzystać.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianychDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *