Jadalnia z duszą

Jadalnie powracają do łask. Już nie zadowala nas jedzenie na kanapie przed telewizorem, czy na szybko przy szafce kuchennej. Celebrowanie posiłków jest cenną chwilą dla każdej rodziny. Wspólne posiłki sprzyjają umacnianiu więzi, a także są czasem, kiedy spokojnie można omówić plany dotyczące wspólnego życia, podzielić wrażeniami spędzonego dnia, a także zrelaksować po długim dniu pracy.

 

Jadalnia może wyglądać równie atrakcyjnie, jak pokój gościnny. Przy odrobinie wyobraźni, można stworzyć fantastyczne miejsce nie tyko na czas spożywanych posiłków, ale takie, w którym znajdziemy odpoczynek i wyciszenie

Modne ostatnio są otwarte jadalnie, zdecydowanie lepiej, kiedy jadalnię tworzymy na wolnej przestrzeni. Wykorzystując powierzchnię pomiędzy kuchnią a salonem jednocześnie, łącząc ją w ciekawą całość. Odrębny pokój zwany jadalnią nie jest już chętnie proponowany przez dekoratorów wnętrz. Dużo większym powodzeniem cieszy się otwarta jadalnia z solidnym stołem i rzędem krzeseł dobranych odpowiednio do wysokości stołu, klimatu pomieszczenia i upodobań właścicieli mieszkania.

 

 

Jak najlepiej zaprojektować i zaaranżować jadalnię?

Salon z jadalnią można stworzyć na wiele sposobów. Nawet mała powierzchnia pozwala na wydzielenie miejsca, które zostanie wykorzystane na przestrzeń jadalną. Nierzadko decydujemy się wkomponować jadalnię w ogólny wystrój domu. Bawimy się dodatkami, kolorystyką ścian i oświetleniem. Dobieramy poduszki, serwety, okrycia na krzesła.

Najważniejszy jest wybór stołu i krzeseł. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup stołu wraz z krzesłami do kompletu. Mamy wtedy pewność, ze wysokość ich zostanie właściwie dopasowana do wysokości stołu. Oczywiście możemy pokusić się też o własne kompletowanie mebli, ich odnawianie, zmianę i stworzenie własnej, niepowtarzalnej aranżacji miejsca. W mniejszych jadalniach świetnym rozwiązaniem będzie stół okrągły lub owalny. Najlepiej też żeby był rozkładany. Na co dzień będzie on pełnił funkcję praktyczną dla domowników, a w przypadku większych uroczystości pozwoli na usadzenie pozostałych gości. Ważne jest oświetlenie. Dość często zastosowanie znajdują lampy umieszczane bezpośrednio nad stołem. Dzięki temu uzyskujemy zarówno estetyczny wygląd miejsca, jak i praktyczne zastosowanie. Warto zadbać, by oświetlenie było ciepłe i przytulne, kiedy zasiadamy do stołu wieczorem.

Mając do zagospodarowania domek, można pomyśleć o stworzenie jadalni tuż przy oknie. Poza świetną ogólną aranżacją, jest to ciekawy akcent pomieszczenia. Stół ustawiony bezpośrednio przy oknie pięknie wkomponuje się w pozostały wystrój kuchni i salonu.

Każdy marzy o stworzeniu jadalni marzeń. Niezależnie, jaki preferujemy styl można ciekawie zaaranżować mieszkanie. Wystarczy kilka praktycznych wskazówek i własny pomysł na końcowy efekt. Warto pamiętać, że pomieszczenie tworzą nie tylko meble, to oświetlenie, dodatki, kolorowe poduszki, czy okrycia na krzesła nadają klimat dla urządzanego wnętrza. Wszystko zależy od naszej kreatywności i zaangażowania.

 

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJANDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *