TO NIE SEN!!! POLSKA WALCZY Z BRAZYLIĄ O ZŁOTO

Wczoraj wieczorem po niezwykle zaciętym i pełnym zwrotów akcji meczu Polska pokonała 3:2 (25:20,22:25,23:25,25:23,15:11) USA i dzisiaj zagra o złoty medal!

Zdecydowanym faworytem spotkania byli Amerykanie, z którymi nasi siatkarze w ostatnich latach notorycznie przegrywali. Wczoraj po 3 setach polska drużyna przegrywała już 1:2 jednak dzięki ogromnej determinacji i woli walki doprowadziła do tie- breaka, w którym zdominowała rywali.

Polacy mieli bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki Amerykanów, którzy są w tym elemencie zdecydowanie najlepsi na świecie. USA błyszczały również w ataku (skończyli 6 piłek więcej od nas ), Polska natomiast była lepsza w bloku (13 razy zatrzymaliśmy Jankesów) i miała o 9 mniej błędów własnych. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Bartosz Kurek (29 !) i Michał Kubiak (22),a najlepszym zawodnikiem spotkania został polski rozgrywający Fabian Drzyzga. Najlepszą zmianą był nasz młody przyjmujący Aleksander Śliwka,którego wejście odmieniło losy meczu, ponieważ zaczęliśmy rozgrywać wszystkimi strefami boiska.

Polski trener – Vital Heynen – powiedział, że Stany Zjednoczone to fantastyczna drużyna, ale na końcu wygrał zespół , który wytrwał napór. Nasz Paweł Zatorski zdradził, że podczas turnieju Heynen powtarzał Polakom jak mantrę, że są oni jedyną drużyną na tych mistrzostwach, która jest w stanie walczyć z USA i że nasi siatkarze uwierzyli w tę teorię.

Dzisiaj wieczorem Polska zmierzy się w wielkim finale z Brazylią i będzie to… trzeci mecz tych drużyn w 4 ostatnich finałach mistrzostw świata( 2006,2014,2018).

Brazylia to prawdziwa siatkarska potęga – trzykrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata. I to ona będzie faworytem spotkania.
Rywale będą z pewnością mniej zmęczeni, ponieważ ich wczorajszy mecz z Serbią (3:0) zakończył się już o 18.30 i mieli oni kilka godzin więcej na odpoczynek od Polaków.
Biało – czerwoni głęboko wierzą w to, że uda im się obronić tytuł i zapewniają że, mimo zmęczenia czują się wspaniale.
Trener Polaków powiedział wczoraj, że srebro nie zadowala Polaków i ma nadzieję, że najlepsze jeszcze przed drużyną.

 

Wszyscy dziś trzymamy gorąco kciuki za naszych wspaniałych siatkarzy i oglądamy mecz finałowy na stojąco! Pamiętajmy jednak że, niezależnie od dzisiejszego wyniku , Biało – Czerwoni są już bohaterami
Transmisja meczu o godzinie 21.05 na Rai 2.
Korespondencja: Józefina Plesner
Wszelkie prawa zastrzeżoneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *