Projekt edukacyjny dla szkół polonijnych „Podaj dalej … Droga do Niepodległości. Poczet wybitnych postaci”.

Rada Oświaty Polonijnej we Włoszech serdecznie zaprasza wszystkie szkoły polonijne we Włoszech  do udziału w projekcie edukacyjnym „Podaj dalej … Droga do Niepodległości. Poczet wybitnych postaci”.

 

Jest to wyjątkowa, pierwsza tego typu inicjatywa, która nie ma charakteru konkursowego, lecz wspólnej zabawy edukacyjnej, polegającej na wspólnym redagowaniu „wędrującej księgi” – „Droga do Niepodległości”. Projekt jest długoterminowy. Rozpoczyna się w listopadzie 2018r. i zakończy w kwietniu 2019r.

Każda szkoła, która zgłosi chęć udziału w projekcie, otrzyma w określonym terminie Album,  który należy uzupełnić rysunkami czy zdjęciami dotyczących poszczególnych etapów polskiej Drogi di Niepodległości. Jednocześnie, wspólnie z Radą Oświaty Polonijnej we Włoszech, będą redagować i tworzyć szlak „wędrującej księgi”

Szkoły, przekazując sobie dalej Album, nie tylko mają możliwość zapoznać się z pracami swoich równieśników ale i też poznać historię naszej Drogi do Niepodległości.

 

Album  posiada 18 zagadnień – zwanych dalej „przystankami”.
Każdy przystanek zawiera hasło przewodnie, na podstawie którego dana szkoła opracuje krótki opis historyczny, dzieci natomiast wykonają ilustracje nawiązujące do przypisanego tematu. W większości przypadków będą to wybitne postacie, których działania były znaczące w Drodze do Niepodległości.
Album utworzą szkoły, które zadeklarowały chęć udziału.

Zgłoszenia są przyjmowane drogą email na adres [email protected] do 31 października br.

Album rozpoczyna swoją „wędrówkę” w północnej części Włoch (szkoła w Padwie), potem południe i kończy w Neapolu.
Organizatorzy, na zakończenie projektu, prześlą kopię ukończonego Albumu do każdej uczestniczącej szkoły.

Głownym celem inicjatywy jest nawiązanie współpracy międzyszkolnej i przede wszystkim nauka poprzez zabawę.

Projekt uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, patronat Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie, Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie oraz patronat medialny „Naszego Świata”.

Wiecej informacji znajdą Państwo na stronie:  https://radaoswiaty-it9.webnode.com/news/wedrujaca-ksiega-podaj-dalej-droga-do-niepodleglosci-poczet-wybitnych-postaci/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *