Sztokholm: Spotkanie autorskie Aleksandry Seghi i opowieści o życiu we Włoszech

28 października b.r. w Sztokholmie odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Seghi, autorką książek o Włoszech, współredaktorem portalu informacyjnego Polacy we Włoszech, blogerką kulinarną i podróżniczą.

Foto Mieszko Tyszkiewicz

Organizatorami spotkania były Polki mieszkające w Szwecji: Lidia Eriksson, Magdalena Myhrman, Irena Carlsson oraz Bożena Urbańska.

Lidia Eriksson ubrana we włoskie barwy

 

Irena Carlsson i Aleksandra Seghi

Magdalena Myhrman z Aleksandrą Seghi

 

 

Bożena Urbańska z Aleksandrą Seghi

Panie wraz z autorką przybyłą z Włoch przygotowały poczęstunek dla gości. Od strony włoskiej były crostini z różnymi pastami oraz cantuccini w dwóch odsłonach: klasycznej oraz z mąką kasztanową.

 

Pani Bożena upiekła cudowny tort z trzema flagami: polską, szwedzką oraz włoską oraz drugi tort Halloween i wiele rodzajów ciasteczek.

 

Nie zabrakło polskich ptysiów, które rozeszły się w błyskawicznym tempie. Wieczorem pani Lidia odsmażała polskie pierogi z kapustą.

Herbatę i kawę serwował Mieszko Tyszkiewicz.

 

Na spotkanie przyszło wielu Polaków mieszkających w Sztokholmie i okolicach. Przybyli również Szwedzi zaprzyjaźnieni z grupą Polonijną. Wielką niespodzianką dla autorki było spotkanie z rodziną, która od lat mieszka w Szwecji. Nie wiedziała bowiem, że mieszkają właśnie w Sztokholmie.

Podczas spotkania Aleksandra Seghi opowiedziała o swojej działalności we Włoszech oraz przybliżyła życie w tym kraju. Z sali padło sporo pytań. Było również o systemie edukacji czy emeryturach. Polonia szwedzka była ciekawa działalności Polonii włoskiej.

Część oficjalna została spontanicznie zakończona odtańczeniem Poloneza. Grupę taneczną poprowadziła Irena Carlsson, założycielka zespołu folklorystycznego w Sztokholmie. Dla wszystkich Polonez był bardzo wzruszającym akcentem spotkania.

W dalszej części programu rozbrzmiewała skoczna muzyka i niektórzy porwali się do tańca.

 

Nie zabrakło zdjęć grupowych oraz w podgrupach.

 

 

 

Późnym wieczorem polonijna telewizja w Szwecji Polonia Kultura przeprowadziła wywiad z autorką spotkania.

 

 

 

Korespondencja Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *