Wystawa prac uczniów Szkoły ANDERS z Ankony, Maceraty i Perugii, pt: „100 LAT WOLNEJ POLSKI W OCZACH POLSKICH DZIECI”

„100 LAT WOLNEJ POLSKI W OCZACH POLSKICH DZIECI”  to temat wystawy jaka została zorganizowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły ANDERS Marche i Umbrii.
Trzy aule tej placówki podzieliły się tematami, tak aby każde dziecko wykonało niepowtarzalną pracę, która przybliży Polskę nie tylko szkolnym kolegom, ale i odwiedzającym wystawę, polsko-włoskim gościom. 

  • Szkoła w Perugii przedstawiła już „dzieła” swoich małych artystów dnia 17 listopada 2018 roku. Rysunki pokazałycuda geograficzne i folklor naszej pięknej Polski
  • Uczniowie Maceraty zaprezentują sławnych Polaków już w przyszłą sobotę, 15 grudnia o godzinie 17.00, w teatrze San Vincenzo Maria Strambii w Piediripie. 
  • Ostatni etap wystawy odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia o godzinie 17.00 w Ankonie. Wystawione zostaną nie tylko prace uczniów ankonetańskiej auli, w temacie polskiej muzyki i trdycji

Do wystawy dołączą również wyżej wymienione prace młodzieży szkół ANDERS z Maceraty i Perugii. Uroczystość otwarcia wernisażu jest organizowana w ścisłej współpracy nauczycieli Szkoły Języka i Kultury Anders w Marche i Umbrii pod patronatem Nowego Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego w Marche i Konsulatu Honorowego RP w Ankonie. 
Projekt ten  współfinansuje Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Patronem medialnym wystawy jest portal informacyjny Polacy we Włoszech.

Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 3