Pierwsze włosko-polskie piwo: różowe, winno-owocowe, wytrawne…

Z ziemi włoskiej do Polski… po nowe piwo Grape Ale!  Polski browar Pinta z Żywca we wrześniu rozpoczął współpracę z włoskimi producentami z regionu Romagna: Birra Amarcord, Podere Vecciano i Cooperativa Luppoli Italiani, i tak oto powstało nowe piwo Made in Polish & Italian Grape Ale.Piwo różowe musujące winno-owocowe i wytrawne we Włoszech można kupić w siedzibie Italian Amarcord Gourmet Pub w Riccione. 

Piwo Piga (nazwa w Polsce) –  Amarcord Iga (nazwa we Włoszech), pasteryzowane i niefiltrowane, to połączenie jasnych słodów, świeżo tłoczonego moszczu z włoskich winogron odmiany Sangiovese oraz blendu chmieli z Polski (Marynka, Iunga), Nowej Zelandii (Nelson Sauvin) i chmielu dostarczanego przez Cooperativa Luppoli Italiani w Ravennie. 
Składniki:  woda, słody jęczmienne (pilzneński, karmelowy), świeżo wytłoczony moszcz z włoskich winogron odmiany Sangiovese, chmiele (Nelson Sauvin, Marynka, Iunga). Fermentacja: drożdże winiarskie,  dojrzewanie: drożdże piwne.

Piwo różowe musujące winno-owocowe i wytrawne można kupić we Włoszech w siedzibie Italian Amarcord Gourmet Pub w Riccione.

Korespondencja: Agnieszka B. Gorzkowska

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *