Elementy nowoczesnego wystroju mieszkania

Cechą, która jest charakterystyczna dla nowoczesnych wnętrz jest przede wszystkim minimalizm; w nowoczesnych wnętrzach nie ma też miejsca na zbyt dużą ilość bibelotów, które będą zajmować przestrzeń. Drugą cechą wyróżniającą nowoczesne wnętrza jest to, że są one otwarte. Bardzo często więc w nowoczesnych wnętrzach ściany i klasyczne drzwi pojawiają się tylko w tych pomieszczeniach, w których są one absolutnie niezbędne: sypialni i łazience. W miejsce klasycznych ścian pojawiają się na przykład konstrukcje do wybudowania, których zostały użyte luksfery. Rozwiązaniem, które pozwala na otwarcie przestrzeni są również drzwi przesuwne.

Kolory, które najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz

Wśród kolorów, które idealnie pasują do nowocześnie urządzonych wnętrz bardzo ważne miejsce zajmuje biel. Bardzo często odcienie bieli pojawiają się w otoczeniu szarości. Stonowane szarości i biele doskonale sprawdzają się nawet w tych wnętrzach, które są małe: dzięki tym kolorom wydają się one zdecydowanie bardziej przestronne. Wbrew pozorom biały kolor świetnie sprawdza się dla całego wnętrza. Na pewno nie będzie też można powiedzieć o wnętrzu,w którym dominuje biały kolor, że jest ono urządzone tak banalnie, że aż jest nudne. Zaletą białego koloru jest nie tylko to, że powiększa on nawet najmniejsze wnętrza, ale również to, że pozwala on na łączenie mebli pochodzących z różnych stylów. Świetnie będą do siebie pasować na przykład staroświecki stolik który ma przeszklony blat oraz nowoczesna kanapa. Z nowoczesnym wystrojem wnętrza będzie również świetnie kontrastować szafka z metalowymi, stylizowanymi uchwytami i żaluzjowymi drzwiczkami.

Modne i nowoczesne dodatki

Mistrzynią bardzo szybkiej metamorfozy każdego wnętrza jest tkanina. Świeżość bieli można podkreślić tkaninami w kolorze czarnym lub w odcieniach szarości. Pomieszczenie – na przykład jadalnię – można ożywić decydując się na zamontowanie w oknie rolety uszytej z tej samej tkaniny, co pokrowce na krzesłach. Podobny trik można zastosować w salonie. Nowoczesne wnętrze warto trochę ocieplić. Taki efekt osiągniemy w najszybszy i stosunkowo najtańszy sposób po prostu układając na kanapie, fotelach i krzesłach puchate pledy i miękkie poduchy. Warto też pamiętać o tym, że w nowoczesnych wnętrzach śmiało możemy łączyć ze sobą różne materiały. Dodatki w nowoczesnych wnętrzach są wykonane przede wszystkim ze stali i szkła. Czasem pojawiają się również te wykonane z naturalnego drewna. Z metalu w nowoczesnych wnętrzach są nie tylko dodatki. Ze stali wykonuje się na przykład blaty kuchennych szafek. Jeśli chodzi o materiały, które goszczą w nowoczesnych wnętrzach, to nie możemy zapomnieć o betonie architektonicznym. To materiał, który w tych wnętrzach pojawia się coraz częściej. Betonowe płytki w charakterze okładzin ściennych są jednym z gorących trendów. W nowoczesnych wnętrzach bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie. Oprócz oświetlenia ogólnego sięgajmy więc także po różne reflektorki i kinkiety.

Artykuł powstał we współpracy z www.acerto.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *