Tragedia na wyspie Ischia: znaleziono ciało 48 letniej bezdomnej Polki

W miejscowości Casamicciola Terme na wyspie Ischia w opuszczonym budynku przy parku Pio Monte della Misericordia znaleziono ciało 48 letniej Polki. Martwą kobietę znalazł inny bezdomny, w niedzielę nad ranem, około 5.30 i natychmiast wezwał pomoc, niestety na ratunek było już za późno, lekarze stwierdzili zgon.

Z pierwszych ustaleń wynikało, że kobieta prawdopodobnie zmarła z wyziębienia. Później jednak okazało się, że Polka była ofiarą agresji, miała widoczną ranę na głowie. Ciało będzie poddane autopsji, żeby ustalić czy przyczyną śmierci był uraz głowy czy wyziębienie organizmu.

W toku śledztwa, po wysłuchaniu świadków, karabinierzy zdołali ustalić ostatnie godziny życia Polki. Okazało się również, że na wyspie mieszka także jej córka.

Jak podają lokalne media, Polka pracowała wcześniej jako opiekunka osób starszych na wyspie, świetnie integrowała się w środowisku włoskim, ale później znalazła się w dramatycznej sytuacji życiowej, straciła pracę, i zmuszona była żyć na ulicy. Spędzała noc gdzie popadnie, ostatnio dość często w parku Pio Monte della Misericordia, na kamiennej ławce, razem z innymi bezdomnymi.

Według danych lokalnego Caritasu, w Casamicciola żyje obecnie
w tragicznych warunkach wielu bezdomnych.

Poniżej, w lokalnych wiadomościach, o 48 letniej Polce opowiada jej znajoma:

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1