24 i 25 marca święto gastronomi w Wenecji, czyli XI edycja GUSTO IN SCENA

Dla wszystkich smakoszy wina i zdrowej kuchni  24 i 25 marca w Wenecji zorganizowano po raz jedenasty możliwość delektowania się smakołykami i ponad setką win z całych Włoch. Po spróbowaniu trunku bogów, wyprodukowanego nad morzem, możemy porównać ten sam gatunek powstały na terenie górskim czy w kotlinie. To tylko jeden z wątków eventu odbywającego się w pięknym XIII-wiecznym pałacu w Scuola Grande di San Giovanni Evangelista w Wenecji.

Po 10 latach Gusto w Scena wprowadza zmiany, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się  „Pierwszy Kongres jakości produktu”, gdzie będziemy mogli popróbować dań z różnych włoskich zakątków.

Od samego początku na tym evencie, kierowanym przez Marcello Coroniniego, duży nacisk kładzie się na jakość składników, punkt ciężkości przesunięty jest z brawury kucharza na właśnie produkt wyjściowy. Kongres chce być inspiracją dla wszystkich ceniących sobie zdrową kuchnię i promować tak najlepszych producentów jak i  specjalnie wyselekcjonowane produkty.
W ostatnich pięciu latach Gusto in Scena poświęcił wiele miejsca na dyskusje dotyczące Kuchni Bez … soli, cukru czy tłuszczu. Jeśli sami chcecie przekonać się, czy mają rację promując ten sposób odżywiania się, właśnie jest okazja…. www.gustoinscena.it

Korespondencja: Ewa Trzcińska – Ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego

Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =