Biogram na Instagramie

Instagram to wręcz idealne miejsce do budowania relacji ze swoimi odbiorcami. Ta szybko rozwijająca się platforma pozwala na bycie blisko klientów, choćby za sprawą możliwości tworzenia Storie’s. Jednak zanim do tego dojdzie, należy właściwie się przedstawić i dać poznać osobom odwiedzającym nasz instagramowy profil. Właśnie do tego służy biogram, zwany również BIO. Sprawdź, jak stworzyć biogram, ktory pozwoli Ci zaprezentować się od najlepszej strony, przyciągnąć followersów i zyskać ich zaangażowanie.

Czym jest biogram?

Biogram to krótki opis profilu na Instagramie, w którym przedstawiasz najważniejsze informacje na swój temat. Najlepiej zawrzeć w nim odpowiedzi na następujące pytania:

  • Kim jesteś?/Czym zajmuje się Twoja firma?
  • Co oferujesz?
  • Jakie wartości mogą otrzymać od Ciebie Twoi odbiorcy?
  • Jakie informacje może uzyskać od Ciebie Twój obserwator?
  • Dlaczego należy Cię obserwować?

Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania przeprowadź dalszą selekcję i wybierz najważniejsze informacje. Właśnie je umieść w BIO. Masz niewiele miejsca, dlatego postaw jedynie na te najistotniejsze. Co ważne – wykorzystaj całą przestrzeń, którą oferuje Instagram. Nie należy z niej rezygnować, ponieważ każde słowo jest tutaj na wagę złota. Masz do dyspozycji 150 znaków, które mogą wiele znaczyć.

Co więcej, dobrym pomysłem, który pozwoli użytkownikom Cię, rozpoznać jest wpisanie do BIO swojego imienia i nazwiska czy nazwy firmy. Dzięki temu followersi będą wiedzieć, z kim mają do czynienia. W gąszczu różnorodnych kont łatwo się pomylić, dlatego daj się jednoznacznie rozpoznać. Tekst i informajce , które umieścisz w biogramie to oczywiście podstawa, lecz aktualnie równie sprawnie operujemy także emotikonami. Skutecznie zwracają one naszą uwagę, dlatego koniecznie je wykorzystaj. Dzięki temu BIO będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie i przyciągnie followersów do Twojego profilu.

Link W BIO

Nie zapomnij o umieszczeniu w BIO linku. Jest to zabieg często stosowany przez użytkowników Instagrama zajmujących się zarabianiem pieniędzy za pośrednictwem tego kanału. To bardzo skuteczny sposób na przekierowanie ruchu z profilu na Instagramie na stronę internetową. Biogram to również miejsce, w którym możesz przedstawić swój firmowy hasztag, którym użytkownicy będą oznaczać posty z Twoim udziałem. W biogramie masz też możliwość umieszczenia linku do darmowych treści, które chcesz przekazać swoim obserwatorom. To świetny sposób na zbudowanie lub wzmocnienie relacji ze swoimi obserwatorami. To również szansa na rozbudowanie swojej listy mailingowej. Przykładowo oferując swoim obserwatorom darmowego e-booka, możesz poprosić o ich maile i zbudować dzięki temu listę mailingową. Wybierz rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb!

O czym jeszcze należy pamiętać?

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań związanych z Instagramem czy już samym biogramem, zadbać o właściwe zdjęcie profilowe. Musi ono odzwierciedlać to, czym się zajmujesz. Niech będzie to logo Twoje firmy lub grafika pasująca do jej charakteru. Pamiętaj, że stworzenie BIO nie wymaga dużo pracy, a może przynieść bardzo dobre efekty.

Artykuł powstał we współpracy z czasopismem Social Media Manager
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *