KAROLINA BARYGA – POLSKI SOPRAN WE WŁOSZECH

W roku 2019, jubileuszowym roku Stanisława Moniuszki, włoski wątek swojej kariery realizuje śpiewaczka operowa Karolina Baryga. 

Moniuszko jest ważną postacią w jej karierze, ponieważ właśnie w tytułowej roli Halki w operze „Halka” Stanisława Moniuszki artystka zadebiutowała w roku 2010 na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Karolina jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w latach 2006-2011 kształciła się u profesor Małgorzaty Marczewskiej oraz Magdaleny Idzik. 

Przed przyjazdem do Włoch współpracowała z Filharmonią Narodową w Warszawie. Koncertowała w kraju i za granicą m.in. w Norwegii, Niemczech, Francji, w Czechach i na Litwie.

Aktualnie artystka wraz z całą rodziną mieszka we Włoszech, gdzie studiuje śpiew w Accademia D’Arte Lirica di Osimo pod kierunkiem Vincenzo de Vivo.  W planach ma szereg koncertów we Włoszech. 

Polska Fundacja Pokolenia Pokoleniom, wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalnym Insieme z Włoch, przygotowuje program, obejmujący m.in. koncerty Karoliny Barygi w różnych krajach Europy. Projekt realizowany jest w skali międzynarodowej, z wieloma artystami, organizacjami pozarządowymi i polonijnymi, w ramach promocji kultury i artystów polskich.

Ostatnio dwie inne artystki z Polski, Monika Przygoda – sopran i Karolina Żuk – fortepian, zostały zaprezentowane włoskiej publiczności w Instytucie Polskim w Rzymie podczas koncertu „Od Halki do Rosemary” przez Fundację Pokolenia Pokoleniom i Stowarzyszenie Insieme.Barbara Czechmeszyńska-SkowronFundacja Pokolenia Pokoleniom
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *