Terminowe płatności firm? Polska na 1 miejscu! A Włochy…

Według ostatnich badań Studio Pagamenti 2019 przeprowadzonych przez CRIBIS (agencji specjalizującej się w informacjach biznesowych) w rankingu terminowych płatności firm, polskie przedsiębiorstwa znalazły się na 1 miejscu!

W przeciwieństwie do Włochów, którzy raczej słyną z niepunktualności w wielu dziedzinach, także z nieterminowej płatności faktur.

Sondaż przeprowadzono w 2018 r. w 32 krajach, w tym 22 europejskich. Okazuje się, że tylko 33, 5% włoskich firm przestrzega terminów płatności (w Polsce aż 79,3%), z 30 dniowym opóźnieniem we Włoszech płaci aż 53% (w Polsce 16,2%), a 11,5% Włochów płaci z ponad 30 dniowym opóźnieniem (w Polsce to zaledwie 4,5%).

Z tego powodu właśnie Italia znalazła się dopiero na 13 miejscu w rankingu europejskim, a na 21 miejscu w rankingu światowym.
One thought on “Terminowe płatności firm? Polska na 1 miejscu! A Włochy…

  1. Danka

    To niemożliwe. Fałszywe dane. Lewacka propaganda. Przecież sam prezes i premier przez 2 lata przekonywali Polaków że Polska była w ruinie. Więc skąd taka pozycja w rankingu ? No chyba prezes i premier nie oszukaliby narodu ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *