Kolejka linowa w górach Gran Sasso (Apeniny) zadedykowana św. Janowi Pawłowi II

Nieopodal Sanktuarium San Giovanni II w górskiej miejscowości San Pietro della Ienca (L’Aquila) 17 sierpnia 2019 odbyła się ceremonia inauguracji i zadedykowania kolejki linowej imienia św. Jana Pawła II. Mszę św. w Sanktuarium San Giovanni II odprawił monsignor Paweł Ptasznik z sekcji polskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Dokładnie 57 lat temu późniejszy papież Jan Paweł II po raz pierwszy przybył w góry Gran Sasso. To masyw górski, który najbardziej kochał – piszą włoskie media – być może dlatego że przypominał mu polskie Tatry i lata jego młodości. Na szczyty Apeninów papież Wojtyła wybrał się ponad sto razy, spacerował w samotności lub jeździł na nartach.

Dziś, w ramach promocji kulturalnej i turystyczno-religinej stowarzyszenia kulturalnego San Pietro della Ienca, u podstawy kolejki linowej została umieszczona tablica pamiątkowa zadedykowana polskiemu papieżowi, dokładnie w miejscu, w którym w 1962 roku młody wówczas Karol Wojtyła po raz pierwszy przybył do Gran Sasso (podczas II Soboru Watykańskiego) i zrobił sobie tam zdjęcie.

foto: Varican NewsDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *