Smaczna pizza Ligi Północnej z niesmacznym poczuciem humoru

W sierpniu w miasteczku Pontida niedaleko Bergamo tradycyjnie odbywa się spotkanie sympatyków Ligi Północnej Matteo Salviniego. W tym roku największą uwagę przykuwała pizza oraz dziwne koszulki, które mieli na sobie legiści.

Otóż w menu uczestnicy mogli znaleźć obok klasycznej margherity czy capricciosy, bardziej kontrowersyjną pizzę ’Del Capitano’ (Kapitan) i ’ Padania libera’ (Wolna Padania), a także pizze, które zostały nazwane tak jak łodzie międzynarodowych organizacji pozarządowych, zajmujące się ratowaniem imigrantów z Morza Śródziemnego. Pizza 'Aquarius’ miała w swym składzie tuńczyka, oliwki, krewetki i rukolę, natomiast pizza 'Sea Watch’ – owoce morza i karczochy.

Widać, że organizatorzy chcieli udowodnić, że poczucie humoru nie jest im obce. Okazało się jednak, że ich żarty są wyjątkowo niestrawne i śmieszą co najwyżej sympatyków partii Salviniego…

Wisienką na torcie były koszulki przygotowane dla uczestników imprezy. Zamysł był taki, aby zrobić nadruki w języku rosyjskim: 'Festa di Pontida’ (Festyn w Pontidzie) i w ten sposób wyśmiać tzw. ’aferę Moscopoli’, dotyczącą domniemanego finansowania Ligi Północnej przez Kreml. Tłumacz internetowy spłatał jednak pomysłodawcom psikusa, na skutek którego zgromadzeni dostali koszulki z rosyjskim nadrukiem oznaczającym 'Partito di Pontida’ (Partia Pontidy) .

Korespondencja: Józefina Plesner

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *