XXV Jubileuszowy Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOL – relacje Polskiego Radia w Górnej Austrii

W dniu 21 lipca rozpoczął się w Gdyni w Muzeum Emigracji Jubileuszowy XXV Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski PKOL, który poprowadził Przewodniczący Komisji Współpracy z Polonią PKOL Ambasador Witold Rybczyński. Na uroczystym otwarciu obecni byli między innymi: Sekretarz Generalny PKOL Adam Krzesiński i Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski. Po obiedzie w części roboczej odbył się wybór Starościny, którą została Weronika Shaturskaya z Kazachstanu, a Starostą Sejmiku powołano Jerzego Rudnickiego z Bułgari, na koniec uczestnicy zwiedzili Muzeum Emigracji w Gdyni. Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii repezentował Prezes Julian Gaborek.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z uroczystości.

https://cba.fro.at/421541

W dniu 21 lipca wieczorem w ramach Jubileuszowego XXV Światowego Polonijnego Sejmiku Olimpijskiego PKOL odbyło się spotkanie z Januszem Szewińskim i wybitnymi polskimi olimpijczykami poświęcone wybitnej polskiej sportsmence Irenie Szewińskiej.

Zapraszamy do wysłuchania relacji ze spotkania.

https://cba.fro.at/421208

W audycji usłyszycie Państwo wywiady z uczestnikami i organizatorami  Jubileuszowego XXV Światowego Polonijnego Sejmiku Olimpijskiego PKOL, który odbył się w Gdyni w dniach od 20 do 27 lipca.

Zapraszamy do wysłuchania relacji ze spotkania.

https://cba.fro.at/422297

Tekst: Julian Gaborek
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *