Opiekunki i colf pod ostrzałem kontroli podatkowej. Uwaga pracownicy bez legalnej umowy

Od 1 września 2019 roku oficjalnie rozpocznie się nowa akcja ze strony włoskich służb Guardia di Finanza i Agenzia delle Entrate.

Administracja finansowa zaczyna monitorowanie wszystkich przelewów pieniężnych, nawet tych poniżej  1000 euro na miesiąc. W rzeczywistości będą brane pod uwagę nie tylko codzienne przelewy na wykorzystanie gotówki, ale łączna suma przypływu  pieniędzy w całym miesiącu.

Włoskie media informują że Guardia di Finanza, policja podatkowa, rozpoczęła już  kontrolę na dużą skalę skupiającą się zwłaszcza na opiekunkach i pomocy domowej, tzw. colf. Pod kontrolą są również przelewy pieniężne (money transfer), jak Western Union czy  Money Gram,   gdzie najczęściej odbywa się przekaz pieniędzy za granicę.

Osoby,   które przelewają  pieniądze pracując na czarno wiele ryzykują. Według raportu Guardia di Finanza z Suzy od początku roku do dziś colf i opiekunki/opiekunowie łącznie nie zgłosili 4 milionów euro dochodu i uniknęli ponad 800 tysięcy euro podatków we Włoszech.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *