Zacieśnia się współpraca gospodarcza Lombardii z Polską – spotkanie wiceprezydenta Regionu z polskim wiceministrem przedsiębiorczości i technologii

W Polsce gości obecnie wiceprezydent Regionu Lombardii Fabrizio Sala, asesor ds. badań, innowacji, uniwersytetów, eksportu i internacjonalizacji, który spotkał się m.in z polskim wiceministrem przedsiębiorczości i technologii Marcinem Ociepą.

Wiceminister Ociepa gorąco zaprosił włoskich przedsiębiorców do Polski, i jednocześnie wyraził nadzieję, że polscy przedsiębiorcy mogą owocnie rozwijać swoją działalność w Lombardii.

Wiceprezydent F. Sala odpowiedział, że cieszy go zainteresowanie polskich przedsiębiorców Lombardią i dodał, że ma zamiar rozwinąć konkretną współpracę z polskimi firmami w sektorach strategicznych. Region Lombardii koncentruje swoje działania na umiędzynarodowieniu lokalnych firm. W tym celu stworzono plan inwestycyjny w wysokości 40 milionów euro przeznaczony dla przedsiębiorstw, które zamierzają wejść na rynki międzynarodowe i przyczynić się do wzrostu gospodarczego regionu i wzrostu zatrudnienia. Dzięki tej inwestycji Region Lombardii zapewni lokalnym firmom narzędzia do rozwoju ich potencjału.

Fabrizio Sala pragnie także rozwinąć współpracę uniwersytecką poprzez programy współpracy dla studentów i wykładowców.

Ponadto, w ramach zacieśniania współpracy naukowej, już w grudniu w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone lotnictwu kosmicznemu. W projekcie będą zaangażowane także małe i średnie przedsiębiorstwa z Lombardii, we współpracy z Piemontem.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *