Miedzynarodowe targi GOLD/ITALY w Arezzo 2019 – toskańskim mieście słynącym z tradycji sztuki złotniczej

W dniach od 26 do 28 października, jak co roku, starożytne miasto Etrusków Arezzo gościło szerokie grono przedstawicieli rzemiosła artystycznego, zajmującego się wytwarzaniem wyrobów ze złota, platyny, srebra, stopów oraz metali i kamieni szlachetnych.

W tegorocznej, już siódmej edycji, trzydniowe warsztaty zorganizowane przez Włoską Grupę Wystawową (wł. Italian Exhibition Group – IEG), stanowiły wyjątkową okazję do współpracy z międzynarodowymi liderami w branży jubilerskiej i złotniczej.  

Dzięki innowacyjnej platformie cyfrowej, kupujący i wystawcy Buisness Matching – dzielili się wirtualnym planem organizowania ukierunkowanych spotkań.

Ponad 200 wystawców mogło poszczycić się znakomitymi wyrobami a ponadto zaoferować nowości technologiczne oraz najciekawsze trendy w tym rzemiośle.

Jaki złoty lub srebrny upominek będzie najmodniejszy w tym sezonie? Co warto kupić ukochanej osobie w prezencie pod choinkę? Co zachwyci swoim blaskiem i sprawi ogromną przyjemność pozostając na długie lata cennym dowodem miłości lub szczerej sympatii?

W tym roku zdecydowanie dominuje awangardowa linia złotych i srebrnych łańcuszków. Zostały one zaprojektowane z myślą o Millennialsach, którzy poszukują biżuterii praktycznej w noszeniu ale – i na każdą okazję. Bransoletki na palec (wł. braccialetto baciamano) oraz na stopę (cavigliera) nadal cieszą się szerokim powodzeniem wśród klientów z Bliskiego Wschodu. Ogólnie dominuje styl lat 80. Modny jest naturalnie lśniący żółty kolor złota, postrzegany jako ponadczasowa klasyka z niezwykłymi właściwościami. Nierozerwalnym dodatkiem do biżuterii jest kolor – ale uwaga – jest on fluorenscencyjny. W trendach dominują wcześniej wspomniane łańcuszki o odważnych formach i przy zastosowaniu najnowszych technik graweru. Modne są również małe kolczyki o zdecydowanie geometrycznych kształtach.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz jęz. włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, Città di Castello, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.

Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *