Czym jest butelka filtrująca wodę i jak działa?

Coraz więcej osób świadomie wybiera picie przefiltrowanej wody z kranu niż kupowanie wody butelkowanej. Związane jest to ze wzrostem świadomości i zdrowym trybem życia.

Wielu z nas dba o prawidłowe nawodnienie, korzystając z butelki filtrującej, którą mamy zawsze pod ręką: na zajęciach, na siłowni, czy w pracy. Dlaczego warto kupić butelkę filtrującą i jakie korzyści niesie jej używanie?

Butelka filtrująca a jej działanie

Należy pamiętać, że butelka z filtrem ma za zadanie zmienić wodę z kranu, oczyścić ją z pozostałości rdzy, piasku i wszelkich osadów, jakie się w niej nagromadziły. Chodzi o to, aby woda, którą spożywamy, była pozbawiona chlory i nieprzyjemnego zapachu. Warto pamiętać, że filtr węglowy zawarty w butelce, zawiera dodatni ładunek, a cząsteczki zanieczyszczeń ładunek ujemny, co w tym przypadku działa jak magnes, przyciągając zanieczyszczenia do filtra. Używając butelkę filtrującą generujemy oszczędności nie tylko finansowe, ale także te ekologiczne, gdyż nie kupujemy tyle butelkowanej wody.

Butelka z filtrem, czy może dzbanek z filtrem?

Główna różnica pomiędzy butelką na wodę z filtrem a dzbankiem filtrującym jest model filtrowania i ułożenia filtra. W przypadku butelki, woda zostaje przefiltrowana bezpośrednio przed wypiciem, natomiast gdy korzystamy z dzbanka, musimy poczekać, aż całość nalanej wody, zostanie przefiltrowana. Butelka na wodę z filtrem jest wygodniejszym produktem, gdyż możemy ją zabrać ze sobą i mieści się bez problemu do torebki, czy plecaka. Jednak dzbanek filtrujący staje się niezastąpionym przedmiotem w każdej kuchni, gdyż woda, jaką przefiltrujemy, może nie tylko posłużyć nam do picia, ale także do mycia i gotowania.

Butelka filtrująca a ekologia

Oprócz poruszonego już waloru ekologicznego warto pamiętać o tym, że gdy filtr zostanie zużyty, nie musimy wymieniać butelki, jedynie wystarczy nowy filtr. Oszczędności wynikające z picia kranówki są nie do przecenienia. Nie tylko powodują oszczędności w postaci braku sztucznych odpadów takich, jak butelki, ale także uczy ekologicznych zachowań i otwiera naszą percepcję na nowe idee, które zmieniają świat na lepsze. Warto mieć na uwadze, że filtry węglowe są produkowane z tworzyw, które łatwo można odzyskać. Najczęściej są one pozyskiwane z kokosa lub bambusa. Butelka typu PET rozkłada się ponad 500 lat. Jeśli miesięcznie wygenerujemy takich 30, a rocznie 360, to bilans butelek jest mało optymistyczny.

Jaką butelkę z filtrem wybrać i czym się kierować?

W zależności od naszych preferencji warto zwrócić uwagę na pojemność i tworzywo, z jakiego została wykonana butelka. Warto nie oszczędzać tu na cenie, aby butelka posłużyła nam, jak najdłużej. Możemy też wybrać odpowiedni rodzaj butelki, do wyboru mamy standardową butelkę z filtrem, bidon czy kubek z uchem, wszystko zależy od miejsca, w którym będziemy korzystać z produktu. Ważne jest, aby produkt w pełni odpowiadał naszym preferencją, to my, mamy go używać, a nie ma leżeć na półce, jak kilka ze sprzętów, które już kupiliśmy i może kiedyś użyjemy.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: MocSokow.pl




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *